Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Černý pátek na kolejích: Vlaky v jediný den zabíjely na pražském i brněnském hlavním nádraží

Policie se snaží dostat všechny cestující z důležitého dopravního uzlu.
Zdroj: Profimedia
Nehoda

Vlak na hlavním nádraží v Praze srazil dnes po poledni muže, střet nepřežil. ČTK to řekli mluvčí policie Jan Rybanský a mluvčí záchranářů Jana Poštová. Událost téměř na hodinu omezila provoz vlaků na hlavním nádraží, některé spoje jsou zpožděné. Srážku s vlakem nepřežil ani muž na brněnském hlavním nádraží, ke které došlo taktéž v pátek po poledni.

Záchranáři na pražském hlavním nádraží měli událost hlášenou po 12:30. "Vyráželi jsme na místo k dopravní nehodě, respektive sražené osobě vlakem. Bohužel jsou to zranění neslučitelná se životem a na místo pojede koroner,“ řekla mluvčí pražských záchranářů. Podle policejního mluvčího se neštěstí stalo mezi čtvrtým a pátým nástupištěm, když vlak vyjížděl ze stanice. Policisté se nyní budou zabývat okolnostmi události, dodal.

K neštěstí došlo o půl hodiny později i v Brně. Posunovací lokomotiva se soupravou na brněnském hlavním nádraží  srazila a zranila člověka. Šlo o soupravu, která byla dále určena pro osobní vlak. ČTK to řekli mluvčí Drážní inspekce Filip Drápal a policie Petr Vala. Policie neštěstí vyšetřuje. Podle webu Českých drah je provoz v místě značně omezen, některé vlaky mohou nabírat zpoždění.

Vlaky budou mít zpoždění

Neštěstí se stalo před 13:00. Drápal uvedl, že šlo o střet s civilní osobou. Mluvčí policie Vala řekl, že nelze vyloučit sebevraždu či nešťastnou náhodu.

Podle webu Českých drah mají kvůli omezení zpoždění zatím čtyři spoje, dva rychlíky a dva mezinárodní spoje, a to pět až 15 minut. Web odhaduje, že by omezení v místě mohlo skončit zhruba ve 14:40.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy