Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Bude dynastii Kimů vládnout ženská ruka? Diktátor prý připravuje dceru na nejvyšší roli

Severní Korea: Kim Čong-il ukázal utajovanou dceru, prý ji připravuje na důležitý post
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
utajené dítě

Zdá se, že v budoucnu čekají KLDR velké změny. Napovídají tomu fotografie Kimovy dcery, která se začala účastnit mnoha oficiálních akcí. V zemi, kde žádná osoba na fotografii není náhodně, to podle deníku Washington Post může znamenat, že Kim Ču-ä se pravděpodobně začíná připravovat na nástupnictví po svém otci.

Kim Čong-un se znovu objevil ve společnosti. Během nedávné jaderné zkoušky mezikontinentálních balistických střel pogratuloval podle Washington Post vojákům, kteří před časem úspěšně střelu vyzkoušeli. Na fotografiích, které uveřejnila tamní státem kontrolovaná tisková agentura KCNA, je vůdce opět doprovázen mladou dívkou, která bude pravděpodobně jeho dcerou.

Korejská státní média dceru ještě nikdy nejmenovala, o únik alespoň jejího jména se postaral americký basketbalista Denis Rodman, který se severokorejským režimem udržuje dlouhodobě dobré vztahy. Ten prozradil existenci Kimovy dcery v roce 2013, kdy odhalil i její jméno. "Kim a já jsme strávili volný čas u moře s jeho rodinou," prozradil Rodman v roce 2013 podle The Guardian, přičemž prozradil, že si tehdy malou dcerku držel v náručí a povídal si s Ri Sol-ju, Kimovou manželkou. "Je dobrý otec a má krásnou rodinu," dodal basketbalista.

Je nezvykle vysoká

"Když se soudruh generální tajemník Kim Čong-un objevil na focení se svou milovanou dcerou, všichni zúčastnění propukli v jásot. Hurá," píše severokorejská státní agentura k fotografiím, které vydala. Podle odborníka na tajné služby, který podával podle AP informace jihokorejskému parlamentu, je dívka asi deset let stará. Experti ji jako dceru Kima identifikovali mimo jiné i proto, že je na dívky svého věku nezvykle vysoká. Jde v posledním týdnu už o druhou sadu fotografií, kde Kima na oficiálních akcích doprovází tato malá slečna.

Kim Čong-un je třetí generací rodiny Kimů, která se vlády chopila po korejské válce v roce 1948. Je nástupcem svého otce Kim Čong-ila, který zemřel v roce 2011. V roce 2018 se severokorejský vůdce rozhodl vydat cestou diplomacie. Opakovaně se setkal se svým tehdejším jihokorejským protějškem Mun Če-inem a také s tehdejším americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nabídl přitom ukončení severokorejských jaderných zbrojních programů výměnou za zrušení sankcí. Druhý summit Trumpa a Kima v únoru 2019 ve Vietnamu ale skončil fiaskem a KLDR se opět stáhla do izolace, uvádí ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy