Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Bronzový oštěpař Vadlejch: Pěsti mu držela krásná manželka Lucia

Oštěpař Jakub Vadlejch má doma krásnou ženu Lucii.
Zdroj: Se souhlasem Lucia Vadlejch
+ Dalších 6 fotografií
ÚSPĚCH

Oštěpařská paráda! Atlet Jakub Vadlejch vybojoval pro Česko bronz na mistrovství světa v americkém Eugene. Vícemistr světa z roku 2017 a stříbrný medailista z olympiády v Pekingu si tak domů veze další cenný kov. Letos se sportovci mimořádně daří jak ve sportu, tak v osobním životě. Mimo jiné se mu i narodila dcerka, o které se rozpovídal pro Deník.

Úžasný výsledek Jakub Vadlejch zopakoval po loňském úspěchu z olympiády a do zisku stříbrné příčky mu chyběly pouhé čtyři centimetry! "Je pěkná, sice je oproti tokijské asi desetkrát lehčí, ale samozřejmě si jí hrozně moc cením. Doufám, že ještě někdy nějaká přibude," řekl pro web atletického svazu oštěpař o své bronzové medaili.

Dojemná slova o dceři

Stříbrný olympijský medailista se z úspěchu raduje společně se svou krásnou ženou Lucií (33), která je také vrcholová sportovkyně. Modrooká slovenská vícebojařka sice loni pověsila kariéru na hřebík, ale na sport zcela nezanevřela. Letos se páru narodila dcera Emma.

„Malá je pro mě zázrak. Užívám si každou vteřinu, co s ní jsem. Těch vteřin bohužel není mnoho, protože jsem pořád pryč na soustředěních nebo na závodech, ale je to hrozně hezké. Snažím se i takhle na dálku volat si přes WhatsApp a vidět se s ní,“ řekl Jakub Vadlejch, šťastný otec a teď i medailista, pro Deník.

Začátky Jakuba Vadlejcha

S atletikou začínal v Kovošrotu Praha, zpočátku ji kombinoval s florbalem. Již jako osmnáctiletý přehodil hranici 80 metrů, ale dlouho měl pověst závodníka, kterému vrcholné soutěže moc nejdou. Prolomil to až stříbrem z MS 2017 v Londýně při své životní sezoně, v níž podruhé za sebou ovládl také Diamantovou ligu. Je také nositelem stříbra z Letních olympijských her 2020 v Tokiu.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy