Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Bojkot Oscarů kvůli Ukrajině: Pozvěte Zelenského, nebo roztavím svou sošku, vyhrožuje Sean Penn

Herec Sean Penn.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
válka na ukrajině

Válka na Ukrajině se dotýká celého světa. Velmi osobně ji bere i oscarový herec Sean Penn (61), který řekl že „roztaví“ svého Oscara, pokud ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) nebude virtuálně pozván na 94. výroční ceremoniál předávání zlatých sošek, uvedl server Hollywood Reporter.

V sobotním rozhovoru s Jimem Acostou na CNN Sean Penn – v současnosti se vyskytující v Polsku se svou neziskovou organizací CORE poskytující humanitární pomoc – řekl pro Hollywood Reporter, že pokud by se akademie rozhodla nezpozvat ukrajinského vůdce, který je uprostřed vedení válečného úsilí země proti Rusku, tak "toto rozhodnutí bude nejobscénnějším okamžikem v celé historii Hollywoodu".

Podle Penna je pozice těch, kteří říkají, že politika by se neměla míchat se zábavou, legitimní, ale pro něj ztělesňuje prezident Ukrajiny „ten druh poetické odvahy a výrazu, kterým se film snaží v tom nejlepším být“.

Není nic většího než mu dát příležitost mluvit

"Není nic většího, co by ceny Akademie mohly udělat, než dát mu příležitost mluvit s námi všemi," řekl Penn. "Mimochodem, je to muž, který rozumí filmům a měl v tom svou vlastní velmi dlouhou a úspěšnou kariéru," dodal. Režisér a herec dále popřel, že by komentoval, zda by se prezident Volodymyr Zelenskyj chtěl, nebo nechtěl účastnit ceremonie, ale řekl, že pokud tomu rozumí, rozhodnutí o zařazení ukrajinského prezidenta do televizního vysílání dopadlo zamítavým stanoviskem.

„Pokud se akademie rozhodla, že to neudělá, pokud se její členové rozhodli, že nebudou zvát vedení Ukrajiny, které za nás inkasuje kulky a bomby, spolu s ukrajinskými dětmi, které se snaží chránit, pak si myslím, že každý z nich a každý kousek tohoto rozhodnutí bude tím nejobscénnějším okamžikem v celé historii Hollywoodu,“ řekl herec.

Roztavím veřejně svou sošku

Pokud by Zelenského účast na ceremonii byla opravdu zamítnuta, nabádá Penn účastníky, aby show bojkotovali, a slíbil, že zničí svého vlastního Oscara, kterého získal jako nejlepší herec za film Milk roku 2008. „Pokud se ukáže, že se to děje, chtěl bych povzbudit všechny zúčastněné, aby věděli, že ačkoli to může být jejich chvíle – a já tomu rozumím – oslavovat své filmy, je mnohem důležitější, aby protestovali a bojkotovali ty ceny,“ řekl CNN. "Já sám, pokud se to stane, roztavím toho svého na veřejnosti," dodal s tím, že bude doufat, že se tak nestane a že pokud ano, tak všichni odejdou.

Zelenského potenciální účast na letošních Oscarech, které se konají v Dolby Theatre v Los Angeles v neděli večer, nebyla Akademií veřejně potvrzena ani vyvrácena. Nicméně, Amy Schumer, která je jednou ze tří moderátorů 94. ročníku udílení Oscarů, se vyjádřila, že mu vystoupení nabízela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy