Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Blíží se EURO 2024: Česká televize připravila mnoho novinek. Zapojí se i Ujfaluši či Kadlec

Michal Kadlec a Tomáš Ujfaluši se zapojí do týmu ČT na EURO 2024.
Zdroj: Profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
EURO 2024

Na fotbalové EURO 2024 je letos Česká televize připravena opravdu znamenitě. Odvysílá všech 51 zápasů a divákům slibuje i řadu novinek jako propojení s ČT sport Plus či větší zapojení bývalých reprezentantů Karla Poborského, Tomáše Ujfalušiho a Michala Kadlece.

Fotbalové Euro 2024 startuje 14. června. Češi na mistrovství Evropy budou hrát svůj úvodní zápas v Red Bull Areně v Lipsku v úterý 18. června proti Portugalsku. Na zbylá dvě skupinová klání, která proběhnou 22. června proti Gruzii a následně 26. června proti Turecku, se český reprezentační tým přesune na Volksparkstadion do Hamburku.

Kde sledovat EURO 2024

Turnaj bude možné sledovat v České televizi, která odvysílá všech 51 zápasů, jak uvádí na svých webových stránkách. "Studio otevřeme ke všem zápasům, stejně jako tomu bylo na všech evropských šampionátech od roku 2012," řekl vedoucí fotbalového vysílání a garant projektu Euro 2024 David Kozohorský. Přímo v Německu bude mít ČT po celou dobu účasti české reprezentace na turnaji své štáby. "Reportérsky pokrývat ale budeme i řadu dalších zápasů v ostatních skupinách. Ve dnech kolem utkání našeho týmu otevře fotbalová asociace Český dům, z něhož budeme pořizovat přímé vstupy," dodal Kozohorský.

Propojení s ČT sport Plus

Vůbec poprvé se mohou fotbaloví příznivci těšit také na výrazné propojení televizního vysílání s programem ČT sport Plus. "Diváci tak budou moci sledovat tiskové konference, tréninky jednotlivých týmů a další zajímavé záběry ze zákulisí. Na ČT sport Plus je budeme vysílat souběžně s hlavním programem," láká ke sledování fotbalového svátku Kozohorský.

Ani samotné přenosy ze zápasů ale letos nebudou omezené jen na hlavní vysílání. "Budeme mít k dispozici trasy, které se budou věnovat speciálně danému týmu, budou sledovat hráče během zápasu a podobně. Diváci si sami budou moci mezi jednotlivými záběry přepínat. Další novou službou je data feed, který umožňuje práci s pokročilými daty. Využívá GPS senzory, které monitorují veškeré události na hřišti v reálném čase. Těmito údaji se pak budeme snažit podpořit program ve studiu," vysvětlil oblíbený moderátor.

Poborský, Ujfaluši, Kadlec či Svitková

Kromě stálého týmu se budou větší měrou podílet na vysílání i bývalí reprezentanti Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši a Michal Kadlec a členka národního týmu Kateřina Svitková. "Michal Kadlec bude součástí našeho týmu přímo v Hamburku, kde se budeme snažit přiblížit každodenní rutinu reprezentace. Poborský, Ujfaluši i Svitková se také zapojí do komentování zápasů. Účast ve studiích přislíbili i další hráči a trenéři s velkým významem pro český fotbal. Ale přijdou i ti, kteří jsou úzce spjati se zeměmi, které se na turnaji představí. Znovu budou součástí našeho programu i zahraniční reportéři České televize, kteří přispívají jiným pojetím, netradičním úhlem pohledu na věc a tím, že jsou schopni fotbal zasadit do širšího než jen čistě sportovního kontextu," vysvětlil David Kozohorský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy