Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Bitka v reprezentaci? Kolem odjezdu Dominika Simona z mistrovství světa se vynořují další otazníky

Dominik Simon se údajně popral se Filipem Hronkem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
MS v hokeji

Snad pro všechny hokejové fanoušky bylo překvapením, ne-li šokem, když Dominik Simon opustil reprezentaci a z dějiště letošního světového šampionátu odletěl. Ačkoliv generální manažer českého týmu Petr Nedvěd uvedl, že jde o citlivé osobní informace, začaly na povrch prosakovat informace, že za vším údajně stála pěstní potyčka mezi útočníkem Anaheimu a obráncem Filipem Hronkem. Jak ale vyplývá z tweetu komentátora Roberta Záruby, informace je "značně neúplná". Některé zdroje pak hovoří o špatném psychickém rozpoložení forvarda z NHL.

Hokejový šampionát ve Finsku trvá sotva šest dní a česká reprezentace už musí řešit kupu problémů. Nejprve se zranil brankář Lukáš Dostál, následně tým prohrál se Švédskem (3:5) a poté i vůbec poprvé s Rakouskem (1:2 SN). Ještě před historickou blamáží mančaft náhle a za záhadných okolností opustil útočník Dominik Simon, který měl být jednou z hlavních opor české reprezentace.

Podle generálního manažera týmu Petra Nedvěda šlo o velmi citlivou osobní záležitost, kterou nadále nechtěl nijak komentovat. Postupně se ale začaly vynořovat informace, že Simon byl údajně od repre vyhozen, protože se měl poprat s týmovým parťákem Filipem Hronkem. Podobné zprávy se dostaly i ke sportovnímu expertu Miroslavu Horákovi, který je sdělil ve studiu iSport.

Simon se údajně necítil psychicky dobře

Vysvětlení se pak na Twitteru dožadoval i sportovní komentátor České televize Robert Záruba. "Formulace 'opustil tým z osobních důvodů...' s přáním respektovat citlivost problému v praxi znamená, že se na to budou ptát úplně všichni. Respektovat tohle přání by se dalo, pokud by součástí oficiální zprávy byla povaha problému," uvedl Záruba, kterému se přístup českého týmu k nezvyklé události nezdál.

O několik hodin později ale obrátil. "Ověřil jsem si informace o pozadí odletu Dominika Simona domů - a musím korigovat svůj původní tweet. Není to na upřesňující tiskovou zprávu, naopak opravdu velmi osobní téma. Trivializovat to zmínkou jen o nějakém konfliktu považuju za velmi zkreslující a krajně necitlivé," napsal Záruba na Twitteru.

Na tom, že k potyčce došlo, zřejmě ale i tak bude kus pravdy, o čemž napovídá jeden ze Zárubových komentářů, ve kterých vysvětluje, že "spekulace vznikly bohužel tím, že tuto značně neúplnou informaci někdo pustil ven". O něco odlišné vysvětlení pak nabídl v jedné z glos portál Sport.cz. Podle autora, který odkazuje na informace Práva, se Simon "necítil v dějišti turnaje psychicky dobře". Těžko tak říct, kde je pravda. Na tu si zřejmě budeme muset ještě nějakou chvilku počkat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy