Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Baletní idol šokoval své fanoušky: Sergej Polunin ukázal nová tetování s Putinem

Z filmu The Dancer.
Zdroj: profimedia.cz
provokace

Ukrajinský baletní tanečník Sergej Polunin (32) který před lety dostal do kolen miliony lidí svým tancem ve videoklipu Take Me To Church, nyní způsobil pořádný šok svým fanouškům. Na Instagramu se pochlubil hned třemi tetováními ruského prezidenta Vladimira Putina. Polunin přitom v prosinci minulého roku pro server iDnes.cz uvedl, že se vyobrazení ruského vůdce na svém těle zbaví. 

Ukrajinský baletní krasavec Sergej Polunin má pověst enfant terrible baletní scény. Nyní se však zdá, že to opravdu přehnal. Na svém Instagramu totiž zveřejnil fotku svého těla, na kterém má třikrát vytetovaného ruského prezidenta Vladimira Putina. To pořádně naštvalo část jeho fanoušků, kteří mu za nepochopitelný krok v komentářích spílají.

Tvrdil, že tetování s Putinem už nemá

Putina si Polunin na svou hruď vytetoval už na své 29. narozeniny. O 10 dní později obdržel ruské občanství.„Jsem rád, že jsem stal Rusem, abych se mohl postavit proti zlu a bezskrupulózním revolucionářům, kteří osnují válku na Ukrajině a v Gruzii a v mnoha dalších zemích“, uvedl na svém Instagramu 30. listopadu 2018.

Následně však zařadil zpátečku a chvíli dokonce tvrdil, že Putin je z jeho těla pryč. "Odstranit si svá tetování jsem se rozhodl, protože jsem se chtěl vrátit k tomu „čistému sedmnáctiletému já“. Abych znovu pocítil, jaké to je nemít na kůži vůbec nic… protože tetování jsem měl na těle opravdu dlouho. A všechny je miluju, byly mou součástí… Zbavit se jich nebylo jednoduché, ale já už prostě musel zjistit, kdo jsem bez nich," řekl v rozhovoru pro iDnes.cz v prosinci minulého roku. Jak se nakonec ukázalo, toto gesto nemyslel vážně.

Nejmladší sólista londýnského baletu

Polunin začal s tancem už od raného dětství. Už v devatenácti letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně. Bylo tak velkým překvapením, když talentovaný mladík v roce 2012 oznámil, že s baletem končí.

Nakonec odjel do Ruska, kde v kariéře tanečníka pokračuje. Do povědomí lidí se dostal hlavně díky účinkování ve videoklipu Take Me To Church na píseň Hoziera. Klip od režiséra Davida LaChapella se stal absolutním hitem na YouTube. Nyní má skoro 30 milionů zhlédnutí. Jeho životní příběh je velmi zajímavý a inspiroval režiséra Stevena Cantora k natočení dokumentu The Dancer.

Jenže jak je vidno, Polunin je nejen vyjímečný umělec, ale také člověk s kontroverzními názory. "Pochlapte se, všichni muži, kteří tančíte balet. Na scéně už jedna baletka je, není nutné, aby byly dvě. Muž by měl být mužem a žena ženou. Mužská a ženská energie vytvářejí rovnováhu. Proto máte koule,“ napsal Polunin v roce 2018, načež dostal stopky do mnoha evropských baletních představení.

V Praze si zatančil ještě na konci minulého roku, ale je celkem jasné, že po tomto kroku, který je v kontextu ruské invaze na Ukrajinu možno označit za jasnou provokaci, už do České republiky ani dalších západních divadelních scén jen tak nezavítá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy