Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Babišův marketingový guru Prchal prchá na Slovensko: U politiky však zůstal

Marek Prchal míří na Slovensko. Možná bude dělat kampaň Sulíkově straně
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
přestup

Od Slováka na Slovensko. Tak by se dal charakterizovat kariérní posun Marka Prchala, bývalého šéfa Babišových kampaní a marketingu. Z hnutí ANO odešel Prchal i další lidé po prohraném druhém kole prezidentských voleb a zároveň třetích prohraných volbách v řadě. Podle informací Denníku N povedou Prchalovy další kroky pravděpodobně do politické strany SaS, jejímž předsedou je Richard Sulík.

Po deseti letech práce pro Andreje Babiše se teď Marek Prchal, zdá se, přesune na Slovensko. Tamní Denník N píše, že bude pravděpodobně pracovat na předvolební kampani strany Sloboba a Solidarita (SaS), kterou momentálně vede politik Richard Sulík.

Spolupráci nepotvrdil marketér ani strana, ale Denník získal několik na sobě nezávislých zdrojů, které jednání potvrdily. SaS byla do loňského srpna členem křehké vládní koalice, pak se kvůli sporům a bizarním situacím s demisí vlády Igora Matoviče rozhodli ministři za tuto stranu vládu opustit.

Skvělý marketér

Prchalovi po jeho konci za jeho desetileté působení poděkovaly mnohé špičky ANO. Jistého uznání se dočkal i z opačného politického tábora.

"Dovolím si tu říct nepopulární názor. Marek Prchal byl 8 let nejlepší politický marketér v České republice. Až v roce 2021, 2022 a 2023 se nám to podařilo změnit. Když si představím, s jakým materiálem pracoval a pracuje, mám k němu velký respekt. Já bych to prostě nedal," napsal na Twitter europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy