Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Babišovi voliči vyhrožují Nerudové: Omluv se, jinak si tě najdeme, píší v odporném dopise plném nenávisti

Danuše Nerudová a její synové. Už teď je jasné, že nepostupuje.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 5 fotografií
Výhrůžky

Monika Babišová není jediná, komu ve schránce během prezidentských voleb přistála obálka s výhrůžkami smrtí. Podobně odporný vzkaz totiž dostala i Danuše Nerudová, a to již po skončení prvního kola. Podporovatelé Andreje Babiše bývalé rektorce slibují, že pokud neodvolá svá slova o tom, že je expremiér zlo, dojdou si pro ni a zbijí ji baseballovou pálkou. Nerudová zveřejněním dopisu reagovala na slova Babiše, že jeho voliči jsou slušní, zatímco ti provládní nikoli. "Není to tak, že by tyto praktiky používal jen jeden tábor," píše neúspěšná kandidátka na Twitteru.

Andrej Babiš v sobotu odpoledne oznámil na tiskové konferenci, kterou vysílal portál iDnes.cz, že někdo jeho ženě Monice poslal výhrůžný vzkaz s nábojem. V projevu pak řekl, že takového chování se dopouští jeho odpůrci, zatímco jeho voliči jsou naopak slušní. A právě na to zareagovala Babišova oponentka v prvním kole prezidentské volby Danuše Nerudová.

"Chvíli jsem váhala, zda to mám zveřejňovat, ale jsem toho názoru, že politickou kulturu mlčením nezlepšíme. V tomto týdnu jsem obdržela dopis, kvůli kterému mám k dnešnímu projevu Andreje Babiše asi také co říct. Není to totiž tak, že by tyto praktiky používal jen jeden tábor," začala Nerudová své obsáhlé vyjádření, které sdílela na Twitteru.

Když se neomluvíte, najdeme si vás

Bývalou rektorku podle jejích vlastních slov mrzí, že Babišova rodina musí čelit tomu, co ona s tou svou zažívá od začátku tohoto týdne. "Bylo mi vyhrožováno vašimi příznivci, kteří mi dali ultimátum, abych odvolala svá slova, že jste zlo. Pokud se tak nestane, budu podle výhrůžek fyzicky napadena baseballovou pálkou. Předpokládám, že teď si dovedete i vy představit, jaké důsledky to pro naši rodinu má," pokračovala Nerudová a ke svému prohlášení přiložila i odporný dopis, který jí přistál ve schránce.

"Počítejte s tím, že když nebude vaše omluva, tak na vašem předkusu přistane baseballová pálka... A možná, že vám to ten předkus pomůže narovnat," stojí v dopise, v němž se neznámý tvůrce podepsal jako "Slušní občané, naštvaní na vás". Na závěr dodali, že pokud se Nerudová omluví, akci odvolají, pokud ne, najdou si ji.

Podle Nerudové taková nenávist do politiky nepatří, stejně jako výhrůžky, jaké dostala ona sama či Monika Babišová. Podle bývalé rektorky na tom ale částečně nese vinu právě Moničin manžel. "Andrej Babiš ve svém životě mnohokrát ukázal, že se nezastaví před ničím. Rozděluje naši společnost za využití všech nástrojů tak, že spolu dnes nemluví rodiny i sousedé. Jeho politika stojí dlouhodobě na tvorbě sporu a hloubení příkopů, které mají stále nižší dno. Je to on, kdo roky v naší zemi rozsévá zlo. Dělal to v minulosti a dělá to i teď. Pane Babiši, zanechte své agresivní rétoriky. Vaše nenávistné billboardy jsou jen špička ledovce," vyzvala na závěr Nerudová.

Pavel výhrůžky odsoudil

Výhrůžky smrtí odsoudili během soboty prakticky všichni vládní představitelé. Ke kauze se vyjádřil jak Petr Fiala, tak třeba Vít Rakušan. Ihned po oznámení incidentu se vyjádřil i Babišův oponent v prezidentské volbě Petr Pavel. "Odsuzuji projevy nenávisti a výhrůžky A. Babišovi a jeho rodině. Takové věci k demokratickým volbám nepatří. Atmosféra je vypjatá hlavně kvůli strašení voličů a antikampani, kterou AB vede. Vyzývám ho, aby stáhl billboardy vyhrožující válkou a začal i on sám vést slušnou kampaň," vzkázal přes Twitter.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy