Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Babišovy lži a hádky s Petrem Pavlem: Jste jako flašinet, jede stále stejná písnička, řekl generál

Andrej Babiš a Petr Pavel.
Zdroj: se souhlasem TV Prima, profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
debata

Oba kandidáti na post prezidenta se setkali tváří v tvář. Andrej Babiš a Petr Pavel se sešli na další debatě, kterou tentokrát organizoval server Novinky.cz. Duel se nesl v konfrontačním duchu, kdy se oba kandidáti vzájemně obviňovali ze lží. „Babiš je jako flašinet, zatočí se kličkou a jede stále stejná písnička,“ prohlásil Petr Pavel. „Jste jako kolovrátek, naučili vás to a jede to pořád dokola,“ kontroval zas Andrej Babiš.

Před druhým kolem prezidentských voleb oba hlavní soupeři absolvují maraton televizních debat. Další z nich, která proběhla na portálu Novinky.cz, byla od počátku provázena vzájemným napadáním a konfrontační atmosférou.

„Už se cítím dobře, viróza u mě trvá tak dva dny, dostal jsem antibiotika,“ řekl v úvodu debaty ke svému zdravotnímu stavu Petr Pavel. „Těším se na pátek, až to budeme mít za sebou,“ dodal Andrej Babiš.

"Moderátor ČT straší lidi"

Následně došlo na ostřejší výměnu. „Babiš je jako flašinet, zatočí se kličkou a jede stále stejná písnička,“ prohlásil Pavel. „Jste jako kolovrátek, naučili vás to a jede to pořád dokola,“ kontroval Babiš. Ten také uvedl, že by v rozporu se svým výrokem na České televizi přišel Polsku na pomoc.

"Jako premiér jsem plnil závazky NATO. Ten výrok byla chyba, zazněl po nějaké debatě, kde pan redaktor České televize straší lidi a říká, že Rusko napadne členský stát NATO,“ řekl Babiš. Pavel pak na dotaz moderátorky odmítl, že bylo chybou zveřejnění jeho fotky s Valerijem Gerasimovem, nyní náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace. „S Gerasimovem jsem jednal s mandátem 30 zemí NATO s jasně danou strategií. Bylo to s cílem snížit napětí. Nebylo to o tom, že bychom si s ním posílali SMS k Vánocům,“ řekl.

Babiš zalhal o návštěvě ruské ambasády

Následně Babiš řekl další nepravdu: "Nikdy jsem se nesetkal s ruským velvyslancem,“ uvedl, ačkoliv ho usvědčuje archivní fotografie, která se hned objevila na sociální síti Twitter. „Byl jste na ruské ambasádě, je z toho fotografie,“ kontroval Pavel. „Není to pravda,“ prohlásil Babiš. „Popřete nos mezi očima,“ řekl Pavel.

Babiš v téměř hodinové debatě pogratuloval zaměstnancům firmy Agrofert, kterou vybudoval a která je nyní umístěna ve svěřeneckém fondu. Dále uvedl, že "SPD nebude koaličním partnerem ANO". Obě strany spolu přitom ve sněmovně často kooperují. Politickým vzorem je pro něj francouzský prezident Emmanuel Macron, zatímco pro Pavla ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a finská premiérka Sanna Marin.

Komická výměna přišla v závěru debaty, kdy Babiš obvinil Pavla, že nemá rád důchodce. "Já jsem sám důchodce," opáčil mu Pavel. Podle Babiše pak není jeho hlavním soupeřem Pavel, ale média.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy