Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Babišovo hnutí ANO opouští Vondrák: Neunesl kritiku, tvrdí Schillerová

Andrej Babiš: Hnutí ANO opouští Ivo Vondrák, prý neusnesl kritiku
Zdroj: Profimedia.cz
hnutí ano

Nejprve skončil ve funkci místopředsedy ANO, nyní Ivo Vondrák opustil i poslanecký klub hnutí ANO. Jeho rozhodnutí oznámila na tiskové konferenci předsedkyně klubu Alena Schillerová. Ta k tomu dodala, že podle ní moravskoslezský hejtman neunesl kritiku. Vondrák řekl ČTK, že dospěl k názoru, že je nezbytně nutné z klubu vystoupit. Pokračovat bude jako nezařazený poslanec a je na to hrdý, doplnil.

Ivo Vondrák před dvěma týdny rezignoval na funkci místopředsedy ANO. Před lednovou prezidentskou volbou podpořil Petra Pavla, protikandidáta šéfa ANO a expremiéra Andreje Babiše. Vysloužil si za to kritiku například ostatních místopředsedů hnutí. Výhrady měl také ke směřování hnutí.

"Kolegové se vyjadřovali velmi korektně, většinou jsem s jejich názory souhlasila. Ale byť pan Vondrák tak rád kritizuje, zejména mediálně, tak dnes kritiku sám neunesl a odešel z klubu hnutí ANO," řekla Alena Schillerová.

"Dospěl jsem k názoru, že je nezbytně nutné vystoupit z tohoto klubu. Budu nezařazený poslanec a jsem na to hrdý," uvedl Vondrák pro ČTK, který je zároveň předsedou školského výboru. Nejpočetnější klub ve Sněmovně dosud měl 72 členů.

Rozbroje ve straně

Za veřejnou kritiku ANO a podporu Pavla ve volbě hlavy státu byl kritizován také ostravský primátor Tomáš Macura. Před týdnem se Macura rozhodl ukončit své členství v hnutí. V pondělí pak oznámil, že odejde do půl roku z funkce primátora metropole Moravskoslezského kraje.

Nedávno také vypluly na povrch rozbroje uvnitř strany. Babiše víc než lidé prý zajímá jeho vlastní ego. Alespoň tak zní tvrzení poslanců, kteří se svěřili CNN Prima News pod podmínkou vlastní anonymity. "Nemít předsedu ve Sněmovně je trapné. Aspoň markeťáky nám mohl nechat, vždyť polovina poslanců od nás není ani vidět," říká jeden z nich.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy