Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Bazének, taneček a pohoda v župánku s neznámou blondýnkou. Pekarové bouchly kvůli Babišově absenci ve Sněmovně saze

Kampaň Andreje Babiše: Markéta Pekarová Adamová ho nahání do Sněmovny
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Kampaň

Andrej Babiš už několik dní brázdí Moravu v obytném voze popsaném volebními slogany hnutí ANO. Hned na jedné z prvních zastávek se však expremiér ubytoval v luxusním hotelu v Brně. Tam si také užíval volné chvíle s neznámou blondýnkou, s níž popíjel v županech u bazénu. Zachytil je přitom jeden ze čtenářů eXtra.cz, dle kterého si neustále dávali pozor, kdo je fotí. Expremiér následně redakci vysvětlil, o koho šlo. Mezitím ho Markéta Pekarová Adamová na sociálních sítích sepsula za to, že se nevěnuje práci ve Sněmovně, ale užívá si na Moravě. 

Cesta Andreje Babiše obytným vozem po Česku od prvního dne budí mezi širokou veřejností vášně. Zatímco voliči a podporovatelé expremiéra jsou často nadšení, že zavítal mezi ně, ostatní lidé ho často kritizují za to, že se nevěnuje své práci a dělá předvolební kampaň. To však Babiš odmítá, ačkoliv ho usvědčují už jen volební slogany "za Babiše bylo líp" na jeho obytném voze.

Babiš navíc začal být aktivní na Instagramu, kam jeho PR tým přidává jeden příspěvek z politikovy cesty za druhým. Ze sociálních sítích je třeba patrné, že expremiér ve svém obytném voze nespal, ale pro nocleh zvolil luxusní hotel Maximus na okraji Brna. Ostatně mu to také lidé v komentářích pod příspěvkem z hotelové vany pořádně vytmavili.

Babiše spatřili s neznámou blondýnkou

Kritici Babiše cupují i za to, že by se měl věnovat své práci ve Sněmovně. Místo toho ale objíždí své voliče, setkává se s lidmi, kteří jsou zobrazeni na jeho bilboardech, účastní se tancovaček a dopřává si služby luxusních hotelů.

V jednom z nich, konkrétně v hotelu Maximus, v jehož bazénu vznikla nyní již slavná Babišova podvodní fotka, byl spatřen po boku neznámé blondýnky. S ní strávil část večera, když v županech popíjeli u bazénu. Jejich společné fotky zaslal jeden ze všímavých čtenářů do redakce eXtra.cz.

"Je to moje podporovatelka. Její manžel pracuje v hotelu Maximus, je to veřejný bazén," vysvětlil šéf hnutí ANO pro eXtra.cz, aby případně nedošlo k nějakému nedopatření. Otázkou je, zda s neznámou kráskou, která podle něj patří mezi jeho podporovatelky, trávil večer před vznikem dnes již kultovní fotky pod bazénem nebo až poté. Záhadou také je, kdo snímek pořídil.

Pekarová žene Babiše do práce

Babišovy aktivity z uplynulých dní nakrkly i předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Zejména poté, co se expremiér omluvil ze zasedání a jako omluvu uvedl pracovní důvody. "Sněmovna právě teď. Bez Andreje Babiše. I nám je tu krásně, pane Babiši. Mohl byste přijít do práce podívat se na to," uvedla politička na Instagramu a k příspěvku připojila i Babišovu fotku, u které si pochvaluje, jak je krásně ve Vyškově.

Do šéfa hnutí ANO se pustil i bývalý politik Miroslav Kalousek. "Představuji si, co by zaměstnavatel Andrej Babiš udělal s jakýmkoliv svým zaměstnancem, který by se mu omluvil z práce 'z pracovních důvodů'. Jako poslanec se ale klidně veřejnosti vysmívá," rýpl si do Babiše na Twitteru. Ostatně nebyl sám a podobných výtek bylo mnohem víc...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy