Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Babiše nevolili ani sousedi: V Průhonicích vyhrál jednoznačně Petr Pavel

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš.
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
+ Dalších 11 fotografií
volby

První kolo prezidentských voleb máme za sebou. Sečteno je už téměř 100 % a je jasné, že do druhého kola postupují expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Zatímco domovina Petra Pavla hlasovala jednoznačně pro něj, sousedi šéfa hnutí ANO Babiše příliš nechtěli. A ani lidé v okolí jeho volebního štábu, jak na vlastní kůži poznal i fotoreportér eXtra.cz, který čeká na příjezd expremiéra.

V Průhonicích u Prahy, kde bydlí Andrej Babiš, vyhrál první kolo prezidentské volby jeho konkurent Petr Pavel. Podle volebního serveru www.volby.cz získal 48,03 procenta hlasů. Babiš skončil druhý s 26,67 procenta, třetí Danuši Nerudové odevzdalo hlas 12,92 procenta voličů. V obci, která má zhruba 2600 obyvatel, přišlo k volbám 78,64 procenta lidí.

Při minulých prezidentských volbách lidé v Průhonicích nejčastěji volili akademika Jiřího Drahoše, který tam v prvním kole získal 36,23 procenta a ve druhém 68,50 procenta hlasů. Podle starosty Petra Beneše (nez.) lidé v Průhonicích znají Babiše hlavně z médií. Obecních akcí se podle něj bývalý premiér neúčastní. Občas ale dá nějaký sponzorský dar, například přispěl na tělocvičnu, jak píše ČTK.

Pavel porazil Babiše

Podle výsledků skončil Babiš na druhém místě, v těsném závěsu za generálem Petrem Pavlem. "Když ke zvratu ve finálním pořadí došlo, někdo z okna domu strašlivě zařval: Babiš je v prd*li,joooooo!," líčí náš reportér z Chodova. Právě tam má expremiér umístěn svůj volební štáb.

A jaká panovala nálada ve štábu? Ještě nebyly sečtené ani všechny hlasy a v táboře Andreje Babiše už panovala dobrá nálada. Bylo totiž od začátku sčítání jasné, že expremiér postoupí do druhého kola spolu s Petrem Pavlem. Ačkoliv poslanci z řad ANO rozdávali úsměvy na všechny strany a neskrývali nadšení, zároveň krotili vášně a svorně se shodli, že je i jejich šéfa čeká ještě hodně práce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy