Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Babiše na mítinku hlídají jako svatý grál: Ochranku a policisty vyděsil kýbl rajčat

+ Dalších 14 fotografií
Mítink

Mítinky Andreje Babiše po zkušenostech z Jihočeského kraje doznaly zásadní změny. Během expremiérovy návštěvy Unhoště bylo na místě hned několik ochranných složek, jejichž členů bylo pomalu víc než lidí z řad veřejnosti. Podle reportéra eXtra.cz, který byl po celou dobu na místě, byla atmosféra velice napjatá a natolik nervózní, že k vyvolání paniky postačil muž s kýblem rajčat.

Andrej Babiš pokračuje ve své tour v obytném voze po Čechách. Tentokrát zamířil na sever, konkrétně do Unhoště, kam se za ním vypravil i tým reportérů eXtra.cz. Na setkání s expremiérem podle očekávání dorazili nejen jeho podporovatelé, ale také odpůrci, jejichž počet se po kontroverzních zákrocích jihočeské policie z minulého týdne nepatrně zvýšil.

Stejně tak se ale navýšil počet složek, které dohlíží na pořádek. Na místě tak byla nejen Babišova ochranka ve vestách, ale také ochránci v civilu, uniformovaná policie, antikonfliktní tým a zřejmě i policisté v civilu. Ti všichni dohlíželi na to, aby se sitace nevyhrotila tak, jako se tomu stalo minulý týden v Českém Krumlově nebo v Borovanech.

Napjatá atmosféra se dala krájet

I kvůli nedávným událostem byla amosféra viditelně napjatá, ačkoliv odpůrci na Babiše jen pískali a mávali transparenty. Politik naopak vyzýval své příznivce, aby si demonstrantů nevšímali. "Ignorujte ty lidi, kteří přišli narušit tento mítink," řekl šéf hnutí ANO.

Už tak nervózní ochranné složky pak vyděsil muž, který na mítink dorazil s kýblem rajčat, která pravděpodobně chtěl házet po expremiérovi i poslancích Karlu Havlíčkovi a Janě Mračkové Vildumetzové, kteří Babiše na cestách doprovází.

Jakmile muž přišel do blízkosti poslanců, ihned se na něj všechny přítomné složky slétly jako vosy na bonbon. Babišova odpůrce obklíčili jak policisté, tak antikonfliktní tým i ochranka. Rajčata tak nakonec vzduchem nelétala, což se ale nedá říct o sprostých slovech. Muž byl následně z místa vyprovozen do bezpečné vzdálenosti.

Podobný obrázek jako v Unhošti byl k vidění i v Žižicích, které byly Babišovou druhou čtvrteční zastávkou. Už před příjezdem expremiéra čekalo na náměstí 7 uniformovaných policistů, 3 členové antikofliktního týmu, 3 muži s vestami z řad Babišovy ochranky a tři muži z ochranky v civilu. K tomu nejspíš tři policisté bez uniformy.

Prý nejde o prezidentskou kampaň

Babiš od začátku léta jezdí po Česku za voliči, pořídil si k tomu obytný vůz. Odmítá tvrzení, že jde o kampaň před prezidentskými volbami. Cesty podle ČTK podniká jako předseda hnutí ANO v souvislosti se senátními a komunálními volbami, řekl už dřív. Koncem června Babiš uvedl, že plánuje oznámit rozhodnutí ohledně své případné prezidentské kandidatury nejspíš 4. listopadu.

Související články

Další články