Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Pavel se fotil s kočkou, Babiš s lapeným kocourem: Odbornice porovnala, jak se zvířata cítila

Andrej Babiš s kočkou
Zdroj: Se souhlasem Andrej Babiš
+ Dalších 5 fotografií
kočičí starosti

Generál Petr Pavel se vyfotil se svým domácím mazlíčkem, Andrej Babiš ho musel nutně následovat a taky se zvěčnit se zvířátkem. Babišovo kočičí extempore sice pobavilo celý internet, ovšem jediný, kdo neprojevil ani krapet nadšení, byl samotný kocour. Jeho rozpoložení eXtra.cz popsala kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová.

Generál Petr Pavel, který je jedním z favoritů nadcházejících prezidentských voleb, na Twitteru 27. prosince sdílel fotku se svou kočkou, k níž připsal: "Kampaň jde do tuhého, čas vytáhnout nejtěžší kalibr… Micku!". To zmerčil tým Andreje Babiše a ten se o dva dny později objevil na svém facebookovém profilu instalovaný do něčího obýváku, kterak svírá půjčeného kocoura. Z všeříkajícího výrazu zvířete i naprostý laik vyčte, že byl kocour z vzniklé situace silně znechucen, z čehož si utahoval právě i Petr Pavel na svém Instagramu. Kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová nyní pro eXtra.cz popsala, jak se obě zvířátka v náruči politiků cítila.

Pavlovi kočka věří a užívá si

Rozhodující jsou podle ní citové vazby mezi zvířetem a člověkem, a to zvláště u koček, kde je tato vazba nesmírně silná a důležitá.
"Je na první pohled patrné u pana Pavla, že se jedná o jeho kočku, protože kočička má očividnou důvěru a není omezována držením v náručí, což kočky obecně nesnášejí. Tím pádem si užívá kontakt. Je vidět, že pan generál Pavel má pro kočičku cit a ví, co si k ní může dovolit," soudí Nevečeřalová.

"Navzdory tomu, že kočička má trošku čertíky v očích, nejspíše bude velmi hodná, i když trošku raubířek v některých ohledech. Z mého pohledu to je prostě fotka typu, že páníček si udělal v hezké situaci hezké selfie se svou kočkou," uzavřela téma micky generála Pavla.

U Babiše kocour Max trpí

"Druhá fotografie, na které je pan Babiš, je už méně komfortní pro samotného kocoura. Je tu vidět, že kocour se snaží situaci ustát, ale je z ní velmi napjatý. Přimhouřené oči, uši sklopené do stran a i z fotografie patrné švihání ocasem, to jsou znaky toho, že kocour rozhodně není v pohodě, a pokud by byl dominantní či reaktivní, tak s největší pravděpodobností by mohl i zaútočit," má jasno o duševních pochodech kocoura lapeného Babišem. Ten k snímku uvedl: "Přišel jsem k dobré známé na návštěvu a taky jsem byl zvědavý na jejího kocoura Maxe, podle rodokmenu je to Don Juan, je mu 8 měsíců," jak jsme psali.

"Nešťastný je i úchop kocoura břichem vzhůru v těsném objetí. Je to totiž pro kočky ohrožující poloha, protože břicho je nejcitlivější část těla, a do toho právě ten výše zmíněný omezující úchop, kdy je kocourek vlastně v pasti. Je vidět, že zde není žádná vztahová vazba ze strany kocourka. Což, jak jsem říkala na začátku, hraje obrovskou roli. Abych byla fér, je potřeba zmínit, že jde i o nevhodně zvolené plemeno na mazlení, protože britské kočky nejsou úplně nejlepšími mazlíčky ve smyslu: vezmi si mě a mazli mě, kdykoliv máš náladu. Obecně se mazlí rády, ale musí samy přijít," doplnila Nevečeřalová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy