Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Babiš sbírá seniory, Nerudová celebrity: Republika potřebuje rodiče, hlásá Nikol Leitgeb

Danuše Nerudová: Má podporu celebrit, jako je Nikol Leitgeb nebo Honza Musil
Zdroj: profimedia, eXtra.cz/Renata Bušková, se souhlasem Jakuba Kubína, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
předvolební kampaň

Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová se pochlubila novým klipem, který umístila na sociální sítě. V něm ji podporu vyjadřuje množství celebrit, třeba herečka Nikol Štíbrová, rapper Sergei Barracuda, herec Lukáš Hejlík, moderátor Honza Musil nebo influencerka Tereza Koubková.

Zatímco Andrej Babiš objíždí české regiony, kde ho vítají zejména senioři, Danuše Nerudová vytáhla jiný kalibr. Na svůj Instagram umístila video, ve kterém jí vyjadřují podporu známé osobnosti.

Nikol Štíbrová: Republika potřebuje svého rodiče

"Volím Danuši Nerudovou," hlásí hned na začátku herečka Nikol Leitgeb. Doplňují ji další celebrity. Například rapper Sergei Barracuda nebo gastrošílenec Lukáš Hejlík a moderátor Honza Musil. "Já myslím, že ta republika potřebuje nějakého svého rodiče, který řekne: Já jsem tu dlouho nebyl, ale teď jsem tady a všechno bude dobré. Který nám dá nějaký pocit bezpečí," pokračuje Štíbrová. "Protože je mladá, hezká a reprezentativní," přidáví se Barracuda s tím, že Nerudová nemá červený otazník nad svou minulostí.

Influencerce Tereze Koubkové se zas líbí, že Nerudová podle ní myslí i na mladou generaci a životní prostředí. "Volím tě, protože v tebe věřím!" napsal pak k příspěvku na Instagramu Musil.

Filip Neruda: Nejhorší je číst ty lži, co na ni vytahují

Kromě známých osobností pak Nerudovou podpořil ve svém příspěvku i její syn Filip. "S petičními stánky objela města a vesnice, o kterých jsem ani nevěděl, že v ČR jsou. V červnu ji ještě skoro nikdo neznal, teď se na ni po každé přednášce stojí půlhodinové fronty. Jsem na ni fakt hrdej. Vidím, že ji to celé hodně naplňuje, ale někdy je to vážně těžký. I pro mě," napsal na svůj Instagram.

Vzápětí se svěřil i s odvrácenou stránkou pozornosti, kterou kandidatura přináší. "Nejhorší je číst všechny ty hejty a lži, co na ni vytahujou. Jak překrucují všechno, co řekne, a ještě ji zesměšňují za to, jak vypadá. Je mi jasný, že se nemusí líbit všem, a respektuju cizí názory, ale chtěl bych, aby ji s respektem brali i ostatní," uvádí Filip Neruda.

"Jsi skvělá máma a věřím, že budeš i skvělá prezidentka. Já, brácha i taťka za tebou stojíme a nejsme rozhodně sami," dodává Neruda emotivně na konec. Nerudová se v posledním průzkumu agentury Median vyšvihla na čelo žebříčku s 28 % hlasů a porazila by tak v prvním kole Andreje Babiše i Petra Pavla. Oproti říjnu si tak polepšila o 13 procentních bodů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy