Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Babiš přišel s dalšími výhrůžkami: Před jeho restaurací na parkovišti prý našli nábojnici

Monika Babišová svého muže podpořila jak mohla.
Zdroj: eXtra/Jiří Schott
+ Další fotografie
vyhrožování

Andrej Babiš to se svým plánem stát se prezidentem, který spojuje, nemá jednoduché. Podle jeho vyjádření mu dorazil další anonym, který mu vyhrožuje smrtí v případě, že zvítězí v prezidentských volbách. Podle jeho vyjádření se také našla vystřelená nábojnice před jeho restaurací v Průhonicích. Jedna nábojnice už předtím dorazila jeho ženě Monice.

Babiš dnes řekl, že dostal anonymní dopis, ve kterém mu někdo vyhrožuje smrtí v případě, že ve volbách vyhraje. Věc nahlásil policii, zrušil dnešní výjezd do Hradce Králové a oznámil, že do druhého kola volby, které se uskuteční v pátek a sobotu, už kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň. Policie už prověřuje Babišovo sobotní oznámení, že obdržel dopis s nábojem adresovaný jeho manželce.

Ten byl odeslaný podle vyjádření Andreje Babiše z pošty v Brně, ani to však prezidentskému kandidátovi nezabránilo právě do Brna odcestovat i s manželkou, která byla adresátkou výhružky. Společně tam pak lidem rozdávali svařák a zabijačkové delikatesy svým potenciálním voličům.

Policie na twitteru uvedla, že výhrůžku prošetřuje od dnešního dopoledne. "Vše důkladně prověřujeme a provádíme potřebné úkony, které z pochopitelných důvodů nemůžeme blíže specifikovat," uvedli policisté. "K otázkám, zda je či není konkrétním osobám poskytována krátkodobá ochrana v souvislosti s trestním řízením, se z taktických důvodů zásadně nevyjadřujeme," dodávají policisté.

Dnes večer se měl Babiš setkat s lidmi v Hradci Králové, kam chtěl jet i se svou ženou Monikou. "Až do voleb už nebudu mít žádnou kontaktní kampaň mezi lidmi," oznámil. "Omlouvám se svým podporovatelům, fanouškům a voličům, ale po událostech posledních dní je chci ochránit a nedávat nikomu záminku na nějaký agresivní a fyzický útok proti nim, ani proti mé rodině," dodal podle ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy