Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Babiš odhalil praktiky Agrofertu: Ženám kvůli řízkům kontrolují kalhotky. Němcová je v šoku

Andrej Babiš nakonec volby nevyhrál.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 5 fotografií
projev

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně uvedl, že ve firmě Agrofert nepracují bývalí policisté, kteří by sháněli kompromitující informace na různé osoby. Místo toho má podle něj tamní ostraha jinou činnost. „Když například ve Vodňanské drůbeži si dají nějaké zaměstnankyně řízek do kalhotek nebo do podprsenky, tak to je například práce tohoto ‚policisty‘,“ řekl Babiš. Jeho slova ihned okomentovali politici na sociálních sítích.

Poslanecká sněmovna ve středu na své mimořádné schůzi řešila výroky předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Lídři pěti vládních stran se na jejím vyvolání shodli poté, co vyplul na povrch uniklý Babišův e-mail. Žádal v něm od svých spolupracovníků informace o ministru zahraničí Janu Lipavském (Piráti), včetně toho, zda má děti.

Babiš se následně na tiskové konferenci hájil, že v holdingu Agrofert nebyli zaměstnaní bývalí policisté, kteří by sháněli kompromitující informace na různé osoby. Babiš Agrofert dříve vlastnil, následně ho převedl do svěřeneckých fondů.

Andrej Babiš: Agrofert kontroluje ženám kalhotky a podprsenky

Předseda hnutí ANO však zaujal hlavně svým popisem toho, co "interní policisté" v Agrofertu dělají. „Když například ve Vodňanské drůbeži si dají nějaké zaměstnankyně řízek do kalhotek nebo do podprsenky, tak to je například práce tohoto ‚policisty‘,“ řekl podle iDnes.cz Babiš, podle kterého tam je jeden zaměstnanec, který má kontrolovat nepoctivost jednotlivých zaměstnanců Agrofertu. "Jinak tam nikdo takový není. Je to lež a nesmysl,“ dodal Babiš k obviněním ze špehování politické i ekonomické konkurence.

Jeho slova pobouřila řadu politiků, zejména političek. "Skandál ve Vodňanské drůbeži. Se zaměstnankyněmi zacházejí jako s trestanci v Severní Koreji. Ponižujícím způsobem kontrolují, zda ve spodním prádle nemají řízky. Oznámil to AB. Schillerová, Havlíček, Pastuchová, Brabec, Faltýnek..stáli, kroutili očima a oslizle se a usmívali," uvedla na síti X senátorka Miroslava Němcová.

"Přeji dobrou chuť všem, kdo dnes obědvají Vodňanské kuře. Sami si za to můžete," glosoval situace Mirek Topolánek na sítí X.

Na středeční schůzi však nepobavil pouze Babiš. Po svém se na ni připravil předseda Pirátů Ivan Bartoš, který ten den shodou okolností slavil narozeniny. K projevu Babiše dorazil s popcornem, jak sdílel na svém facebookovém profilu. "K narozeninám jsem si představoval lepší biják, ale bohužel dávaj jenom tohle," napsal k fotografii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy