Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Babiš o problémech pošty věděl a neřešil je, říká ministr. Teď se mu kritika hodí do krámu

Andrej Babiš o problémech pošty věděl už dávno a neřešil je, říká ministr
Zdroj: Profimedia.cz / koláž eXtra.cz
česká pošta

Současné problémy České pošty nejsou žádnou novinkou. Andrej Babiš a jeho hnutí ANO teď tepou vládu za to, že začala restrukturalizaci firmy ze špatného konce. Vládní politici ale Babišovi velmi rychle připomněli, že pošta podobné problémy měla už za Babišovy vlády, ta je ale nedokázala vyřešit a současný kabinet se tak musí potýkat s podstatně horším stavem firmy. Na jednání sněmovny to Babišovi připomněl ministr průmyslu Síkela.

Stát jako řádný hospodář nemůže tento stav tolerovat donekonečna, z čeho se ty tisíce poboček zaplatí? Pošta žije na úvěr. Nedovedu si představit, kdo by byl ochotný poskytnout další financování, citoval ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jakousi analýzu na středečním jednání Poslanecké sněmovny poté, co do něj Andrej Babiš tepal kvůli současné reformě pošty, v rámci které bude rušit stovky svých poboček. Výše citovaná slova přitom patřila samotnému Babišovi, který o neúnosné situaci pošty psal na Facebook už v roce 2019.

V té době ale Babiš prostě restrukturalizaci pošty nedokončil. Těžko říci, jestli k tomu nebyla politická vůle, nebo prostě hnutí ANO nechtělo naštvat lidi nutným rušením poboček. Ministr Síkela na to má vlastní názor, který ve sněmovně do té doby kritizujícímu expremiérovi bez problémů vpálil.„Nedovolím si soudit, ke které variantě se přiklonit, jestli pan předseda neměl dost odvahy provést tehdy důslednou transformaci pošty. A prostě to jen posunul na nás,“ prohlásil ministr průmyslu.

Babišova sprcha urážek

To však Babiše nebývale namíchlo a jako vždy, když je vyveden z míry, oplatil ministrovi Síkelovi poměrně drsnou kritiku ještě drsnější sprškou urážek. „Tahle loutka mě tady uráží a blekotá nějaké kraviny. Vystoupil jste úplně mimo mísu, ani čísla nemáte správně. Nechte si to, já mám nabito. Doufám, že vás konečně pošlou do Bruselu na toho eurokomisaře a budete škodit tam. Do mě se nebudete navážet,“ ječel Babiš, aniž by jakkoliv na kritiku svého oponenta reagoval.

Česká pošta přitom podle serveru Neovlivni.cz skončila poprvé v historii v červených číslech právě za vlády Andreje Babiše v roce 2018. Web také píše o tom, že podle Jana Hamáčka z ČSSD mělo hnutí ANO 2011 péči o poštu převzít, nakonec se ale ozdravného procesu ve firmě nechopilo - zřejmě by se mu nevyplatilo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy