Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Babiš má osobní problém, soudí Okamura: Když máte spokojenou rodinu, na druhé neútočíte

Andrej Babiš má osobní problém, soudí Tomio Okamura
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
politika

Andrej Babiš se ve svém nedávném projevu opřel do stran SPD a ČSSD. Jejich předsedové podle něj nehájí zájmy svých voličů. „Mrzí mě, že předsedy SPD a ČSSD nezajímají jejich voliči. Naplno se to projevilo během prezidentských voleb, kdy zradili jejich zájmy," uvedl. Podle Tomia Okamury si ale Babiš spíše řeší nějaký svůj osobní problém. "Když máte spokojený rodinný život, tak na druhé neútočíte," řekl pro eXtra.cz.

Expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve středu vystoupil s projevem, ve kterém oznámil, že se neplánuje stáhnout z politiky. Zároveň si rýpl do stran SPD a ČSSD i do jejich předsedů. „Mrzí mě, že předsedy SPD a ČSSD nezajímají jejich voliči. Naplno se to projevilo během prezidentských voleb, kdy zradili jejich zájmy. Přímo i nepřímo podpořili kandidáta pravicové vlády – Petra Pavla,sdělil na tiskové konferenci.

Tomio Okamura: Babiš se snaží odvrátit pozornost

Babiš tak oznámil plán přebrat voliče SPD a ČSSD. Podle šéfa SPD Tomia Okamury se mu to však nepovede. "On se snaží odvrátit pozornost od problémů ve vlastním hnutí, které jsou hlavní příčinou jeho neúspěchů. Hnutí SPD vedle hnutí ANO roste. Naši voliči jsou inteligentní a poznají zásadní programové rozdíly mezi námi a hnutím ANO. Proto se mu to nemůže povést," uvedl Okamura pro eXtra.cz.

Jako příklad uvedl třeba to, že hnutí ANO bylo na rozdíl od SPD pro povinné očkování. Poslanci za ANO podle něj také tleskali ve Sněmovně prezidentovi Volodymyru Zelenskému. "My jediní jsme zůstali sedět a netleskali," upozornil Okamura.

Ohledně doporučení před prezidentskými volbami prý Babiš dezinterpretoval vyjádření SPD. "My jsme doporučili, aby naši voliči nevolili kandidáta podporovaného vládní koalicí Petra Fialy. A dodali jsme přímo Petra Pavla. To znamená, že mě to vyjádření Andreje Babiše zklamalo, zklamal mě Andrej Babiš, protože lže. Celá republika slyšela opakovaně naše vyjádření," řekl šéf SPD.

"Bohužel si tím Babiš řeší nějaké své osobní problémy. Když máte spokojený rodinný život, tak na druhé neútočíte," uzavřel celou kauzu Okamura.

Babiš varoval před vymyšlenou milenkou

Babiš před druhým kolem prezidentských voleb varoval, že se ho někdo pokusí zdiskreditovat odkazem na jeho rodinu. „Teďka se údajně chystá nějaké kompro na naší rodinu s Monikou, možná nějaké fotomontáže. Tak pokud budete dělat nějakou fotomontáž s nějakou vymyšlenou milenkou, tak nezapomeňte, že jsem na blondýnky, aby bylo jasno,“ prohlásil Babiš a podíval se tehdy na svoji manželku, která stála po jeho pravici.

Monika ho přitom doprovázela na všechny debaty a dokonce ho po prohraných volbách mírně pokárala, což si můze dovolit jen manželka. Redakce eXtra.cz kontaktovala s žádostí o reakci také Andreje Babiše, ale do vydání textu neodpověděl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy