Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Babiš je zlo, které musíme porazit, řekla Nerudová: Pogratulovala Pavlovi

Danuše Nerudová uznala prohru a podpořila Petra Pavla.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 8 fotografií
schůzka

Danuše Nerudová, která skončila v prvním kole voleb jako třetí, uznala svou porážku a pogratulovala k vítězství Petru Pavlovi. Zároveň připustila, že večer ji čeká jednání právě s Pavlem o dalším postupu v druhém kole. Vyslovila se také proti Andreji Babišovi, který je podle ní zlem, jež je třeba porazit. Nerudová to řekla na tiskové konferenci ve svém volebním štábu.

"Chtěla bych poděkovat demokratickému vítězi, kterým je Petr Pavel. Že končím jako třetí, nic neznamená. Začal se psát příběh pro všechny ostatní. Pootevřely se dveře dalším, kteří půjdou za mnou,“ začala Nerudová tiskovou konferenci, která následovala po doslova několikaminutovém potlesku jejích příznivců. Ve své děkovné řeči se pak neváhala opřít do Andreje Babiše.

Babiš je podle Nerudové zlo

„Je tu velké zlo a jmenuje se Andrej Babiš. Musíme to zlo porazit. To zlo neodešlo a dostalo poměrně dost procent v těchto volbách. ​Chtěla bych pogratulovat demokratickému vítězi, což je Petr Pavel. Říkala jsem opakovaně, že nebudu mít problém ho podpořit ve druhém kole. Dnes večer spolu budeme hovořit o tom, jaké jsou možnosti. Myslím si, že potom budeme nějaké výsledky prezentovat,“ řekla Nerudová s tím, že večer zamíří na schůzku k Petrovi Pavlovi, aby mohli probrat případnou další spolupráci či podporu právě od Nerudové. Nerudová nechtěla zveřejnit detaily své plánované podpory pro Pavla, na schůzku jde sama, bez dalších kandidátů, kteří dnes nepostoupili.

Danuše Nerudová zůstala ve výsledcích hlasování za předsedou ANO Andrejem Babišem a bývalým vysokým předsavitelem armády Pavlem se zhruba 14 procenty hlasů. Svým podporovatelům ve volebním štábu řekla, že se jí povedlo zvednout vlnu inspirace a otevřela dveře pro mladé a ženy.

Svou cestu za Petrem Pavlem potvrdili i další kandidáti, konkrétně Pavel Fischer a Marek Hilšer. Také oni by mu rádi pomohli v druhém kole proti Andreji Babišovi. O výsledcích těchto jednání vás samozřejmě budeme dále informovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy