Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Babička malého Adámka (†3) promluvila: Nedovedu si to vysvětlit, plakala

Úmrtí Jany a Adámka.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Tragédie

O mrtvém Adámkovi (†3) a jeho matce (†40) Janě mluví celá republika a jedná se o opravdu smutný příběh. Obzvlášť těžké chvíle momentálně prožívá Jaroslava (72), matka Jany a babička uškrceného chlapce. Podle informací Blesku rodina nechystá poslední rozloučení.

„Nedovedu si to vysvětlit. Musela na tom být zle, když to udělala,“ prozradila Blesku naprosto zdrcená matka Jany Jaroslava, která žije v Českých Budějovicích a kromě Jany vychovala i syna. Při rozhovoru měla slzy v očích.

„Žádný obřad nebude, manžel je na tom špatně,“ doplnila ještě. Tragédie je pro všechny členy rodiny obrovským šokem a společně se dohodli jen na tichém uzavření celé této kapitoly.

Rodinné problémy

V regionu Praha-západ, kde matka i se synem bydleli, vzniklo pietní místo. Jana se sem přestěhovala před čtyřmi lety i s partnerem Michalem a následně se jim narodil chlapeček. Partneři ale v době tragédie nežili spolu. Podle dostupných informací měl navíc soud svěřit Adámka do péče otce, což mohla Jana špatně snášet.

Osud malého Adámka je velmi tragický. Jeho matka vzala syna do Krkonoš, kde se společně ubytovali a 28. prosince vyrazili sáňkovat na Růžohorky. Matka měla syna uškrtit a potom se oběsila. Jejich mrtvá těla našla horská služba po několikadenním pátrání v pondělí 2. ledna v lese mimo cestu. Policisté na svých sociálních sítích následně uvedli, že vyšetřují vraždu a sebevraždu. ​Tragédie se stala zrovna v den, kdy měla matka předat syna do péče otce.

Celoživotní trauma

Psycholog Rostislav Prokopjuk pro eXtra.cz promluvil, jak se v těchto těžkých chvílích musí asi cítit otec zavražděného Adámka. „Pokud měl s Adámkem intenzivní, láskyplný vztah, má bohužel zaděláno na celoživotní trauma, se kterým nemusí pomoci ani případné narození dalších potomků. Může se to stát, že ztrátu částečně nahradí, ale vzpomínky zůstávají a jsou velmi bolestné,“ prozradil.

Pokud i vy máte psychické potíže či jakékoliv trápení, nečekejte a využijte pomoci odborníků. Obrátit se můžete například na Linku bezpečí 116 111, na Linku první psychické pomoci 116 123, na Centrum krizové intervence 284 016 666 nebo na Linku pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí) 116 006. Služby jsou poskytovány zdarma a nonstop.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy