Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Arogantní řidič, který se hádal s policistou, má být slavný moderátor. Musel se podrobit i testu na drogy

Podle řidiče byli strážníci arogantní.
Zdroj: Se souhlasem Policie ČR
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Kauza

Kauza arogantního řidiče, který se na Václavském náměstí pokusil vyškolit pražské strážníky, má zajímavé rozuzlení. Jak je zřejmé i ze záznamů, má jít o známou tvář, podle informací eXtra.cz navíc o uznávaného moderátora. Mluvčí městské policie Irena Seifertová nám popsala, čeho se měl dopustit. 

Před pár dny se policisté dostali do křížku s arogantním řidičem Audi. Ten nejenže nejdříve špatně zaparkoval na Václavském náměstí své auto, ale následně si ještě popojel na přechod pro chodce.

Muž s policií nechtěl spolupracoval a odmítl test na drogy, nakonec ho však přeci jen podstoupil. Video z celého incidentu bylo nahráno na YouTube. Ve videu je tvář řidiče rozostřená a hlas pozměněný, aby nebylo vidět, o koho se jedná. Dle informací webu eXtra.cz se má ale jednat o známého českého moderátora.

Arogantní chování řidiče

Strážník na videu v jednu chvíli říká: „Pokud jste ten, kdo si myslím, že jste, chovejte se trošku.“ Rozzlobený řidič strážníkovi vyčítá arogantní chování a lhaní, strážník naopak řidiče žádá o doklady, jenže řidič odmítá spolupracovat. Nechce se podepsat na složenky a následně si i nechá zavolat kontrolní orgán.

Policista chtěl, aby řidič přeparkoval, jenže to se mu zřejmě nelíbilo. „Mluvil jste arogantně. Navíc ještě lžete. Nechlapsky lžete. Chlap nelže. Já jsem tady stál špatně a byl jsem ochoten to uznat, ale vy jste lhář,“ nařkl strážníka řidič.

Řidič následně souhlasil s pokutou v hodnotě tisíc korun, podepsat se ale odmítl. „Tak já tam udělám křížek a kolečko, to je třeba můj podpis,“ řekl.

Test na drogy byl negativní

K incidentu se pro eXtra.cz vyjádřila i mluvčí městské policie Irena Seifertová: „Vzhledem k tomu, že test na drogy, který prováděla státní policie, byl negativní, událost zůstala k dořešení strážníkům. Přestupek v dopravě, kdy řidič porušil dopravní značení, nebylo možné projednat na místě, protože nebyly splněny zákonné podmínky. Pro uložení pokuty na místě musí být splněno několik podmínek současně - obviněný z přestupku musí být na místě, musí souhlasit se zjištěným stavem věci a s právní kvalifikací skutku a taktéž musí souhlasit s uložením správního trestu, tj. s uložením pokuty.”

„Chování řidiče je bohužel naprostou arogancí, která ale není v dnešní době nijak výjimečná. Opět bohužel. Strážník, který v rámci výkonu služby odhalí přestupek, je povinen jej ze zákona řešit. Pokud by tak neučinil, sám by se dopouštěl protiprávního jednání. V tomto případě chtěl strážník vyřešit přestupek domluvou tím, že řidiče upozornil poklepáním na okénko spolujezdce a rukou mu naznačil, ať místo opustí. Tzv. ho z místa vykázal. Kdyby tak řidič učinil, čtyřicetiminutová událost, ke které musela nakonec přijet i státní policie, protože se řidič strážníkům odmítl podrobit testu na drogy, skočila jen zmíněným vykázáním. Pokud by řidič zastavil o 3 metry nad tímto místem, též by nebylo, co řešit,” vysvětlila Seifertová.

Podle informací eXtra.cz má jít o uznávaného moderátora, který rád a často moralizuje prostřednictvím sociálních sítí. Na naše přímé dotazy ale do vydání článku nereagoval. Případu se budeme i nadále věnovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy