Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Anna Šulcová v slzách: Na Mezné, kde hoří, má chalupu! Ať zaprší, modlí se

V obci Mezná, kde hoří, má chalupu také influencerka Anna Šulcová.
Zdroj: Se souhlasem A. Šulcové, HZS, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Požár

Influencerka Anna Šulcová (23) se na svém Twitteru podělila o velmi smutnou, ovšem aktuální informaci. Jako jedna z mnohých má chalupu v obci Mezná na Děčínsku, kde momentálně hoří. Hasiči se museli z obce dokonce stáhnout, jelikož byl oheň až příliš silný.

„Na Mezné máme chalupu. Modlím se, ať co nejdřív zaprší. Je mi z toho smutno. Je mi líto naší přírody, zvířat a doufám, že jsou všichni místní v pořádku,“ napsala influencerka Anna Šulcová na Twitter.

Není však jediná, kdo má chalupu v této obci a strachuje se, co bude dál. Požár totiž neustále nabírá na síle a kvůli větru se rozšiřuje dále. Hořet začalo v Národním parku České Švýcarsko v neděli 24. července ráno a od té doby nepřestalo. Oblast Hřenska musela být kompletně uzavřena.

V Mezné byl oheň nekontrolovatelný

Z obce Mezná se museli hasiči v noci z pondělí na úterý stáhnout, jelikož byl oheň nekontrolovatelný. „Nešlo to. Prostě to nešlo. Všichni jsme se v noci z Mezné museli stáhnout,“ uvedli hasiči z Varnsdorfu, kteří v obci zasahovali, jak napsaly Novinky.

V již zmíněné obci kompletně shořely tři domy, další dva oheň poškodil částečně. Hasiči tam nyní dohašují oheň, jak píše web ČT24.

Pomoci můžete i vy

Na stránce Donio navíc vznikla pomoc obcím a obyvatelům, které požár v Národním parku České Švýcarsko zasáhl. Finance z této sbírky budou využity na pomoc obyvatelům obcí zasažených požárem NP České Švýcarsko, případně na pomoc obcím a parku,“ píše se na stránce. Zatím bylo vybráno přes milion korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy