Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Andrej Babiš v Třeboni tvrdě narazil: Mítink ukončilo pískání odpůrců i údajné nahlášení atentátu

Andrej Babiš: Mítink v Třeboni ukončilo pískání odpůrců i nahlášení atentátu
Zdroj: eXtra.cz - Jiří Masojídek
+ Dalších 12 fotografií
politická kampaň

Předčasně skončilo setkání expremiéra Andreje Babiše s příznivci v jihočeské Třeboni. Při průchodu městem na Babiše hlasitě křičeli a pískali jeho odpůrci. Navíc byl na něj podle jeho slov ohlášen atentát. Mítink proto podle informací serveru Budějcká Drbna předčasně ukončil.

Tour Andreje Babiše po českých regionech se začíná čím dál více vyhrocovat. Na posledním mítinku v jihočeské Třeboni podle serveru Budějcká Drbna na Babiše pokřikovali a pískali jeho odpůrci. Podle samotného Babiše navíc někdo nahlásil na místě atentát a celou akci tak následně zrušil.

Házení toustového chleba i čerti

Setkání je součástí Babišovy cesty po Jihočeském kraji. Zastávka v Třeboni měla být jednou z posledních během úterý. Po Babišovi někteří z odpůrců házeli toustový chléb. Na transparentech pak mimo jiné měli jména věznic s narážkou na Babišovu trestní kauzu Čapí hnízdo. Na místě byli také lidé v maskách čertů.

„Odezva tady je projev demokracie. Hází předměty, údajně hlásili atentát,“ řekl Budějcké Drbně přímo na náměstí Babiš. Informací o atentátu se pak zabývá pražská policie.

S problémy se nesetkal poprvé

Protesty a incident s odpůrci doprovázejí Babišovu tour už od začátku. Naposledy ve Vrchlabí dav odpůrců šéfa hnutí ANO obklíčil jeho vůz a nechtěl ho nechat projet. Babiš si musel vyslechnout neutichající pískot i bučení. Nakonec se ale na náměstí za asistence policie přeci jen dostal a se svými voliči se setkal.

Při návštěvě expremiéra v Domažlicích pak došlo k incidentu, kdy postarší příznivkyně hnutí ANO napadla odpůrkyni, která přišla na setkání vyjádřit protest pískáním na píšťalku. Místo toho, aby policie zadržela agresorku, odvezla napadenou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy