Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Andrej Babiš škemrá u voličů přes hazard: Tonoucí se stébla chytá, směje se marketingový expert

Andrej Babiš škemrá o voliče přes sázky: Expert se směje
Zdroj: Showpix.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
NÁZOR

Naděje na zvolení Andreje Babiše (68) českým prezidentem jsou podle posledních průzkumů z pondělí, ale i z kurzů sázkových kanceláří, naprosto mizivé, proto se expremiér uchýlil k pro někoho odvážnému, pro jiného zoufalému kroku: lidi hromadně vybízí, aby si na něj při kurzu 1:12 vsadili a šli ho volit s tím, že pak vyhrají dvanáct tisíc. Co na to pro eXtra.cz řekl expert na marketing?

Andrej Babiš chce zvláštně pomoci lidem

„Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1 000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč,” nabádá bývalý předseda vlády Andrej Babiš na svém Facebooku. To hned vyvolalo bouřlivé reakce včetně názorů některých diskutujících, kteří spekulují, jestli se tím politik nedopouští trestného činu maření voleb.

Jaký názor má na výzvu marketingový odborník? „Myslím si, že tonoucí se stébla chytá a v nouzi se dá použít naprosto cokoli,“ řekl eXtra.cz nejprve rozesmátý marketér Robert Le Veneur.

Už nemůže nic zkazit, říká expert

Pak ale uznal, že na nápadu něco je.

„V podstatě to má velmi racionální jádro. Zdá se, že už nic nemůžete zkazit, horší vaše kampaň už být nemůže. A v okamžiku, když někdo někam dá své peníze, tak chce, aby se mu vrátily. Takže k volbám dorazí on, ale začne přesvědčovat i své okolí, ať jde taky volit Babiše, protože má vsazeno na to, že vyhraje. Vzhledem k tomu, že ztráta peněz nás extrémně bolí, ten, kdo si vsadil na Babiše, je schopen vyvinout dost velké úsilí, aby přesvědčil ty okolo sebe. Volby to ale asi nespasí,“ doplňuje svůj názor.

„Když to přeženu, musel by se stát asi milion věcí najednou, aby kandidát uspěl. Ale jako jeden ze střípků, když se to už sype pod rukama, jde použít i tento apel a může to přihodit pár hlasů,“ domnívá se Robert Le Veneur.

Vyhraje s tím volby?

Že by tím ale Andrej Babiš aktivizoval třeba milion programových nevoličů, aby vsadili a volili, to se prý nestane. „Lidé jsou zase celkem racionální. Přesvědčit větší část občanů, že můžete vyhrát a aby na vás vsadila při tak vysokém kurzu, to je nesmysl,“ je přesvědčený.

Ale pár desítek tisíc hlasů navíc to přihrát může. Nikdo z nás dopodrobna neví, jak přesně si teď Andrej Babiš stojí, takže pak se počítá skutečně všechno,“ dodal pro eXtra.cz Robert Le Veneur.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy