Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Andrej Babiš po porážce od Petra Pavla tvrdě útočí: Přirovnal jej k Putinovi

+ Dalších 11 fotografií

Andrej Babiš si dal se svým povolebním projevem načas, o to byl ale rozsáhlejší. Poděkoval svým voličům a příznivcům, pogratuloval Petru Pavlovi a pochválil se za čistou kampaň. Pak ale na svého soka tvrdě zaútočii a přirovnal k Vladimiru Putinovi. Tisková konference měla přes hodinu.

Babiš poděkoval voličům, manželce Monice a svým dětem, hnutí ANO a svému týmu. Jmenoval například dlouholetou spolupracovnici Tünde Bartha, jež by se stala vedoucí prezidentské kanceláře, pokud by expremiér v boji o Hrad uspěl.

Pogratuloval bývalému představiteli české armády a NATO Petru Pavlovi k vítězství v prvním kole prezidentské volby i bývalé rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové, která podle bývalého premiéra dělala dobrou kampaň. Zároveň se ale do Pavla pustil při tiskové konferenci. Pokud bude prezidentem, nebude to dobře pro občany, uvedl Babiš. Bude podle něj vykonávat pouze vůli vlády, možná svých sponzorů, řekl.

Pavla označil za rozvědčíka

Pak ještě přitvrdil: "Já se divím, že antikomunistická Praha a Brno volí pana Pavla. Komunistický rozvedčík v Rusku. Na to byl Pavel připravován, aby byl vyslán do týlu. Jestli někdo lhal, byl to Pavel. Bral jen výsluhy a neudělal pro naši zemi nic," prohlásil o Pavlovi. Poté jej s jeho vojenskou kariérou přirovnal k Vladimiru Putinovi.

Bývalý premiér také řekl, že má signály, že před druhým kolem volby se na něj údajně chystá podraz od Pavlových "spřízněných novinářů", kteří ho chtějí spojovat s KGB. Média by na něj také měla údajně vytáhnout milenku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy