Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Alexandra Udženija: Proti cyklistům nic nemám, sama chci kolo. Dcera jde v mých stopách

Na současném vedení Prahy nenechala nit suchou.
Zdroj: Extra.cz/Renata Bušková
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Alexandra Udženija vede od loňského prosince radnici Prahy 2. Zároveň je jednou z hlavních tváří pražské ODS, která má ambici vrátit se do vedení hlavního města. "Deset let se promarnilo," hodnotí současné vedení Prahy, na kterém v rozhovoru pro eXtra.cz nenechala nit suchou. Zároveň uvedla, že není nepřítelem cyklistiky a sama si plánuje pořídit nové kolo.

Jak se těšíte na volby?

Já volby beru jako součást politického souboje, politického života. Přicházejí jednou za čtyři roky, já doufám, že i tady v Praze 2 je zvládneme úspěšně, ostatně tak jako v minulosti, a já se osobně hodně těšila na volební kampaň. Protože tím, že ráda hovořím s lidmi, ráda poslouchám a naslouchám jejich názorům, nebo i kritice, tak mě ta kampaň neskutečně bavila. A co se týká výsledku, já říkám, že všechno nad 30 %, pokud by Spolu mělo 30 % a víc, tak já to považuju za úspěch. Takové ty potenciály, nebo to, co se nám stalo v parlamentních volbách, že v Praze jsme vyhráli nad 40 %, to já bych spíš považovala v tuto chvíli za zázrak.

Jaké máte reakce od lidí, když jste byla v kampani na ulicích?

Já musím říct, že opravdu zatím samé pozitivní. Ještě jsem se nesetkala s nějakou negativitou, nepřátelstvím, s nějakou agresí. Takže já za sebe mohu říct, že jsem strašně ráda za to, jak jsou lidé ochotní si brát materiály, diskutovat s námi a celkově že tam nevidím žádný odstup lidí od nás jako od politiků, aspoň ne tady v Praze 2.

Výrok Petra Fialy nebyl napsán celý

Teď je společnost hodně rozbouřená, byla tady demonstrace na Václavském náměstí... Vnímáte, že se třeba lidé bojí rostoucích cen energií, že je tam nervozita?

Samozřejmě že to vnímám. Ta nervozita, ta nejistota tady je. A je právě na nás, na politicích, abychom uměli najít způsob, jak ty lidi uklidnit, že je tady ten stát, město, nebo městská část, aby pomohla těm, kteří jsou na tom nejhůř. My se o to snažíme v Praze 2 a já si myslím, že ti lidé vědí, že kdyby se na nás obrátili o pomoc, my jim tu pomoc poskytneme. Ostatně udělali jsme to pro ně během covidu, během očkování, teď jsme to dělali i ohledně dětských táborů. Teď jsme nabídli všem školám v Praze 2, že jim pomůžeme s výbavou do škol, taky s kroužky, ve výši 3 tisíc korun. Já mám dlouhodobě na starosti sociální oblast a opravdu kdokoli se na nás obrátil, tak jsme se o něj postarali. Ať už to bylo třeba v létě nebo na jaře, takové ty první vlaštovky zvýšení záloh na energie, už jsme pomohli některým seniorům, matkám samoživitelkám. My máme omezené možnosti jako městská část, ale vždycky pomůžeme. A to je to, co by lidé a společnost měli vědět, že my, hlavně komunální politici, jsme tady od toho. Jsme tady první pro ně, jsme jim nejblíž a jsme ti, kteří by měli pomoci.

Hodně se řeší slova Petra Fialy na adresu organizátorů demonstrace, že to jsou proruské síly. Souhlasíte s výroky? On si za tím pak stál.

Ten výrok nebyl napsán v médiích celý. Ono to mělo A, a tohle bylo B. Samozřejmě dlouhodobě víme a upozorňují nás na to i naše bezpečnostní služby, že ten ruský vliv tady v Česku byl, je a pravděpodobně i bude, takže si na to musíme dát velký pozor, protože si myslím, že by se nikdo neměl vměšovat do záležitostí suverénního státu. To znamená, že pokud to, co říkal Petr Fiala, je pravda, tak to vnímám jako velkou hrozbu a myslím si, že bychom měli udělat všechno pro to, abychom zabránili tomu, aby se někdo vměšoval do našich záležitostí.

Pojďme zase ke komunálu. Kandidujete i na magistrát. Co je vlastně pro vás důležitější, velká Praha, nebo se chcete více věnovat Praze 2?

Tak moje srdeční záležitost byla vždycky Praha 2. Já jsem na Praze 2 od roku 2006 společně s Janou Černochovou a jak říkám, vždycky bude prioritou Praha 2. V případě, že bude potřeba, nebo nějaká mise, jak řekla Jana Černochová, někde na magistrátě, tak to určitě tady s kolegy probereme a uvidíme, co a jak dál. Já si nejvíc vážím toho, že jsme tady na Praze 2 jeden tým. Máme koalici, kde jsme vždy našli shodu. Funguje to, ta stabilita tady je.

Což se o té magistrátní koalici říci nedá.

Přesně tak. Pak je to ale na té práci, protože vy, když máte stabilní, fungující tým, který táhne za jeden provaz, je na tom vidět, že dokážete ty věci dotáhnout do konce, udělat je. Když máte rozhádanou partu, a to není jenom v politice, v koalici, to přece známe všichni ze života, nebo i ve firmách, kde ten tým nespolupracuje, netáhne za jeden provaz, tak je vždy problém. A to se přesně děje na magistrátní koalici a toho já bych se chtěla vyvarovat, protože já jsem zvyklá fungovat v týmu, který táhne za jeden provaz, a potom ty věci, co slíbí v programu, programovém prohlášení, je schopen za ty čtyři roky uskutečnit. Na základě toho my na dvojce ty volby vyhráváme, protože všechno, co jsme slíbili, všechno, co jsme řekli, že uděláme, se nám podařilo splnit.

Kumulace funkcí je písnička Pirátů

Nehrozí u vás kumulace funkci?

Kumulace funkcí je ohraná písnička Pirátů a jestli oni mají tohle jako nějakou svou vlajkovou loď, budiž, my jako ODS jsme o kumulaci funkcí nikdy takto nehovořili. Ostatně, když si vezmu třeba jednoho z nejoblíbenějších ODS politiků, kterým byl pan senátor a primátor Teplic Kubera, tak kumulace funkcí, pokud to ten člověk zvládne, má na to čas a dělá to dobře, tak proč ne. Spíš se ale chci soustředit na Prahu 2 a jak říkám, uvidíme, co nám přinese magistrátní výsledek, s kým se bude dělat koalice a tak dále.

Takže vám to nevadí u Bohuslava Svobody, který je poslanec a který chce být primátor Prahy, zároveň sedí i v určitých dozorčích radách? To kritizoval i Zdeněk Hřib, když jsem s ním mluvil, že on by byl primátor na plný úvazek, zatímco Bohuslav Svoboda by nebyl.

Tak on je sice primátor na plný úvazek, ale co nám to přináší, Pražanům? Vůbec nic. Takže já si myslím, že Hřib by měl spíš říkat, jak třeba pomůže Pražanům v této nelehké situaci, nebo co konkrétního pro ně udělá, než to, že se neustále snaží okopávat kotníky docentu Svobodovi, který ve svém životě toho dosáhl hodně. Prokázal, že je profesionál, ať už v politice, ale hlavně jako lékař, a já jsem úplně v šoku, jaké jsou to útoky a agresivita ze strany Hřiba vůči docentovi Svobodovi, jaká je to neúcta. Já to považuju až za nevychovanost, protože si vezměme, že pan docent Svoboda Hřiba učil!

To mi sám Zdeněk Hřib říkal.

V životě, v životě to nedělal! A pan docent Svoboda zachraňoval životy, rodil děti a takovýhle člověk, který to nikdy nedělal, si bere právo si brát docenta Svobodu do úst, takže já to opravdu považuju za vrchol nevychovanosti.

A nejde někdy pan Svoboda tomu trošku naproti? Teď například když říkal, že zplodiny z aut nezpůsobují zdravotní problémy?

Ne. To tak myšleno nebylo.

Podobných citací má více. Má na tu funkci pořád kapacity, pokud se dopouští podobných výroků?

Já si myslím, že má, protože ten výrok za prvé nebyl takto řečen, bylo řečeno, že jsou tady v tuhle chvíli jiné problémy než řešit to, což samozřejmě všichni víme, že jsou. Nicméně i on jako lékař má právo říkat některé věci, které my, co nejsme lékaři, my, co jsme nikdy ten život nezachraňovali, co to neznáme, neumíme, jenom tak o tom debatujeme, tak možná nemáme takové právo se k tomu vyjadřovat. Na druhou stranu já pana docenta považuju za zkušeného politika, zkušeného člověka v letech, který má právo říkat některé pravdy, které jsou, protože říkat hezká slovíčka a říkat jenom ty věty, které člověk chce slyšet, to umí každý.

Takže je pravda, že zplodiny nezpůsobují problémy?

V žádném případě. Jak říkám, on to říkal v jiném kontextu, to nebylo řečeno takhle. Já si to nemyslím, že by nezpůsobovaly, taky proto opravdu na Praze 2, kterou protíná magistrála, se snažíme udělat maximum pro to, abychom tu zeleň ochránili. My máme přes 50 hektarů parků a zeleně na dvojce, takže já vím, jaké to je, aby opravdu ta péče o zeleň byla, aby se to životní prostředí chránilo a abychom zlepšovali to životní prostředí pro Pražany. Takže ta doprava je problémem a dokud nebudou okruhy, jak pražský, tak vnitřní, tak opravdu s tím budeme bojovat, protože jinak tu tranzitní dopravu z Prahy, z centra hlavního města Prahy nedostaneme.

Za deset let nikdo s okruhem nic neudělal

Ale je to všechno tranzitní doprava? Není část to, že lidi chtějí jezdit autem, a i když se vybudují okruhy, tak stejně budou jezdit dál?

Takhle. Já si myslím...

Je to vůbec reálné?

Je to reálné. Pokud by tomu tak nebylo, tak by okruhy nebudovaly všechny evropské metropole, všechny světové metropole. Ten okruh je naprosto nezbytně nutný. To je přesně to, co říkáme. Samozřejmě že to neodvede všechnu dopravu. Ale tu tranzitní, pokud ji odvede ten pražský okruh, tak zaplaťpánbůh za to, protože se uleví tomu centru města. A nejenom centru města, ale i těm ulicím, které jsou v tuhle chvíli zatížené, protože ten okruh není dostavěný. I městské části, které jsou zatížené. Běžte se podívat do Běchovic, jak to tam vypadá. Takže... Kdyby to měla být jenom tranzitní doprava, zaplaťpánbůh za to. Ale já si myslím, že to uleví celkově, protože i Pražan, když se bude chtít dostat z jedné části Prahy na druhou a nebude muset projíždět centrem, tak si určitě zvolí trasu takovou, aby neprojel tím centrem. Takže to určitě uleví.

Ale budou pak potřeba i kroky jako uzavření centra pro tranzit, což už Bohuslav Svoboda sliboval tehdy, když byl primátor, třeba na Smetanově nábřeží a doposud k tomu nedošlo... Proč vlastně k tomu nedošlo?

O uzavírání centra a nebo zavedení mýtného u centra města můžeme hovořit v momentě, kdy budeme mít dokončenou dopravní infrastrukturu.

A není to právě takové odsouvání do nekonečna, že až bude tohle, až bude tohle?

Já jsem netušila, že za osm nebo deset let, co my nejsme u vlády na magistrátu, nikdo neudělá s okruhem vůbec nic, to nikdo nepředpokládal. Já garantuju, že kdybychom tam byli my, určitě se to udělalo mnohem lépe. Deset let se promarnilo. A to mě strašně mrzí a není možno opravdu mluvit o jakémkoli uzavírání, pokud není hotová celková dopravní infrastruktura. My to vidíme tady v Praze 2 jako první. Jakmile se zjednosměrní nějaká ulice v Praze 1 nebo se něco uzavře, nám se to přelévá okamžitě.To znamená, tady je důležité říct, že přece nebudeme řešit problém Pražanů jenom v jedné lokalitě, aby se to přelilo někam jinam. My se na to musíme dívat komplexně a musíme to řešit pro všechny Pražany, a ne jen pro určitou lokalitu. Já vím, že to někteří komunální politici dělají sobecky, aby se zalíbili voličům na dané radnici. Ale my musíme myslet na celou Prahu a opravdu to řešení musí být komplexní. Já nechci udělat tady nic v Praze 2, co by třeba poškodilo občany v Praze 3. Mohla bych. Ale k čemu by to bylo? A není to správné.

Nejsem příznivcem regulací

Co jsou pro vás nejdůležitější témata těchto voleb? Je to zmiňovaná doprava, bydlení, cena energií?

Je to bydlení; cena energií není komunální téma, ale celorepublikové. Je to opravdu pomoc Pražanům, aby měli jistotu, že se na nás mohou spolehnout, že pokud se dostanou do nouze, že jim někdo pomůže. To si myslím, že je strašně důležité a já jsem zrovna dnes představila návrh koalice Spolu, kde jsem se inspirovala Jihočeským krajem a hejtmanem Kubou, který přišel s konkrétním návrhem konkrétní pomoci v konkrétní výši a v případě, že bychom takhle zacílili pomoc našim seniorům, našim matkám samoživitelkám a dětem nad patnáct let, na které tahle koalice vůbec nedbá, protože se postarali jenom o ty do 15 let. Já tedy nevím, jestli středoškolák nechodí na obědy, já si myslím, že také potřebuje jíst. A že ty rodiny mají i vyšší náklady, když mají dospělejší nebo větší dítě. Takže i kdybychom opravdu třeba navrhli příspěvek jako v Jihočeském kraji, ne 4000, ale 8000, tak magistrátní rozpočet, který teď má meziročně nárůst 12 miliard, to zvládne úplně bez problémů, a to si myslím, že je strašně důležité. Teď je důležitá ta pomoc konkrétní a rychlá. A čekání na něco, to si myslím, že jenom prohlubuje nejistotu těch Pražanů v tom, že jim někdo pomůže.

Bydlení je velký problém zejména pro mladé lidi, je skoro nemožné získat byt. V čem je podle vás problém a jak byste to řešili?

Podle mě je problém samozřejmě vysoká cena bytů a druhá věc je nedostatek bytů. Ta vysoká cena bytů je proto, že na trhu je bytů málo a zájemců je hodně. To znamená poptávka, nabídka. Kdyby se stavělo v nějakém tempu, tak samozřejmě ta cena přijde na nějakou úroveň, která by byla snesitelná. Když si řekneme, že v tuhle chvíli v Praze chybí 30 000 bytů, to je strašně velké číslo. A všechny tyhle strany, aktivisté, kteří naprosto očerňovali developery, nebo nevydávala se stavební povolení, nestavělo se, tak to je výsledek toho. Pak se vymyslí, že se budou dávat kontribuce, že když přijde developer a chce někde něco stavět, tak ale musí zaplatit školu, školku a tak dále. To jsou pro něj výdaje navíc.

To je ale běžné v západních městech.

Pozor. Já jsem naprosto pro, já s tím nemám problém. Ale myslíte si, že si to ten developer vezme ze zisku, anebo zase navýší cenu tak, aby to stejně zaplatil občan? B je správně. Já mohu k tomuhle velmi objektivně mluvit, protože my v Praze 2 žádná rozvojová území nemáme, nemáme žádné pozemky, my tu nic nestavíme. Takže v tomhle jsem velmi objektivní a nehájím ničí stranu. Ale já to vidím tak, že stejně to ve finále zaplatí ten konečný zákazník, který si chce koupit byt. Problém je v těch hypotékách, vysoká cena úroků a až tahle inflace nějakým způsobem skončí, a já pevně věřím, že to bude brzy, a všechno se stabilizuje, tak myslím, že ta situace se trochu narovná.

Není právě problém i na straně investičních bytů, které leží ladem, plus třeba služby jako Airbnb, které část těch bytů zabírají těm, kteří by tam mohli jinak bydlet? Takže není potřeba regulace i v tomhle?

Já jsem člověk, který slovo regulace nemá rád, protože jednoduše si myslím, že pokud někdo něco vlastní, je to jeho soukromý majetek, má právo si s ním nakládat, jak uzná za vhodné. Na druhou stranu, pokud vím, tak takovéto Airbnb, nebo tyhle služby, byly vymýšleny za úplně jiným účelem. A to mě na tom mrzí, že se to zneužilo a zvrtlo úplně někam jinam, to znamená, kdyby se Airbnb služby přesně nastavily tak, jako jsou v některých městech, že opravdu ten majitel má nárok to pronajmout v momentě, kdy tam není na nějakou určitou dobu, tak já bych byla maximálně spokojená, protože to by naplnilo to, jak to bylo míněno. To máte přesně totéž s koloběžkami. Já myslím, že nikdo by si na koloběžky nestěžoval, kdyby se nám neválely po ulicích, kdyby opravdu lidé nejezdili bezohledně, tak kdo by si stěžoval na koloběžky?

Takže jste pro větší regulaci Airbnb? On to v podstatě teď řekl soud...

Já bych řekla spíš nastavení jasnějších pravidel...

Město má být pro všechny, nejsme proti cyklistům

To jsou důležitá témata, přitom v té kampani vidím často "Je tady moc cyklopruhů" a podobně, to se mi zdá naopak jako umělé téma, které právě vidím často od vás, od ODS, případně od ANO. Proč neřešíte tahle témata a místo toho řešíte cyklopruhy?

To byste se divil, kolik lidí štvou ty cyklopruhy, které jsou nesmyslné.

Které třeba jsou nesmyslné?

Třeba ty, které byly na Plzeňské. Tam nemohla projet ani sanitka. Nebo já když jedu na Štvanici přes ten most a když tam vidím ty... Ty cyklopruhy a všechny ty plastové... Jak se tomu říká?

Balisety.

Balisety, správně. Tak si říkám, já bych se v tom ani nevyznala.

Já si myslím, že město má být pro všechny Opravdu pro všechny. Jestli chcete chodit pěšky, choďte pěšky. Jestli chce někdo jezdit MHD. Jestli chce někdo jezdit na kole. Jestli chce někdo jezdit autem. Tak opravdu, naprosto pro všechny. Každý si má vybrat způsob přepravy, mobility, jak sám uzná za vhodné. Ostatně když se vrátím k té dopravní infrastruktuře, radiálám, okruhům, tak i to ulehčí těm ulicím, silnicím, kde možná pak i ti cyklisté budou mít víc prostoru, protože tam nebude tolik aut. To opravdu všechno je s jedním. My jsme byli první městská část, která si dala stojánek před radnici na kola, to tady vůbec nebylo.

Podle průzkumů i během covidu výrazně narostl počet cyklistů v Praze, takže i oni jsou voliči.

Jsou. A jsou součástí města a mají mít možnost. Otázka je právě v té době covidu, jak říkáte, jestli to nenarostlo i na nějaké spíš nepoužívání toho kola na jízdu do práce, protože se do práce nechodilo, ale spíš na sportování, protože v té době bylo všechno zavřeno, omezeno. Ale to je jedno. Pokud je tady poptávka a Pražané rádi jezdí na kole, tak ať na kole jezdí, to je naprosto v pořádku. Jen nedělejme konflikt mezi cyklisty a řidiči. Já si myslím, že všichni mají svoje místo v jednom městě. A proto udělejme všechno pro to, aby dopravní infrastruktura byla pro všechny komfortní. Teď není, protože ve městě máme hodně aut, protože nemáme možnost umožnit tranzitní dopravu.

A vy jste tedy i pro rozvoj i cykloinfrastruktury?

Určitě, jednoznačně. Já jsem pro to byla vždy. I u nás v Praze 2. A proto říkám, dělejme to tam, kde to má smysl, tam, kde je to bezpečné, a hlavně i budujme nejenom cyklopruhy ve městě, ale i cyklostezky, to si myslím, že je něco, co lidé chtějí. Teď jsem zrovna říkala mojí asistence, že si koupím taky kolo. Já jsem na kole jezdila jako mladá, hodně do školy a tak dále, takže já vím, co znamená mít kolo jako dopravní prostředek a nic jiného, takže mě to nikdo nemusí učit. Takže ty cyklostezky, které jsou kolem Prahy, jsou úžasné, i v Praze. A pojďme je budovat dál, protože si myslím, že je po tom velká poptávka.

Pražskou politikou otřásala kauza Dozimetr, která se týká politiků STAN, náměstka Hlubučka. Vy jste už uvedla, že podle vás náměstek Scheinherr měl situaci řešit dřív, že o tom věděl, pak informoval policii. Podle vás tedy reagovali špatně kolegové pana Hlubučka, když se o tom dozvěděli? A jaký si myslíte, že ta kauza má dopad na pražskou politiku? Dlouho tady nebyla takhle velká korupční kauza...

No já nevím, jestli vůbec tady byla takhle velká korupční kauza, že se zapečetí kancelář a odvádí se náměstek primátora v želízkách, takže já nevím, jestli tady něco takového bylo. Já to aspoň nepamatuju. Ale musím říct, že to má dvě roviny. První, jak říkáte, na pražskou politiku. Samozřejmě že přijde opět na to, že lidé budou znechucení z politiky. A z komunální politiky. A budou nás házet všechny do jednoho pytle a budou říkat: "No jo, oni jsou tam všichni stejní. A zase kauza." Takže to je ta jedna věc, která mě velmi mrzí, protože pak vlastně to popírá tu práci těch poctivých, slušných lidí, politiků, úředníků a je to tím zastíněno. A druhá část je, že já nejsem bytostně přesvědčená o tom, že pan náměstek Scheinherr a pan primátor z toho vyvodili odpovědnost, kterou měli. Byl to jejich kolega, který s nimi celou dobu seděl.

Ale byl z jiné strany.

Oni s ním rozhodovali, oni s ním hlasovali. Ostatně náměstek Scheinherr byl předseda, nebo pořád ještě je předseda dozorčí rady dopravního podniku, to je do nebe volající.

Ale zase informoval policii a hned to řešil. Není to ukázkové chování?

To trestní oznámení, jsem ani já, ani nikdo, byť jsme se dotazovali, aby nám ho ukázal, tak jsme ho neviděli, ale dobře, budeme mu v tom věřit, že v tom dubnu 2020 podal trestní oznámení. Přitom my jsme na některé věci upozorňovali už v listopadu 2019. Ale pak se ptám: proč neudělal takové kroky, aby se to nerozkrádalo dál? To je evidentní selhání a hlavně pro mě je naprosto nepředstavitelné, že když vypukla tahle kauza a pan náměstek Scheinherr řekl, jak spolupracoval s policií a přitom to státní zástupce popřel. Ale dobře, to je jiná kauza. Pan primátor řekl, že vlastně ani nevěděl, že bylo podáno trestní oznámení. Já si tohle nedovedu představit. Že primátor neví, že jeho náměstek podal trestní oznámení. Pak mě ani neudivuje, že neví, co dělal Hlubuček. Pak tam ale nemá co dělat. Pak to není primátor, ale fíkový list. Já jsem teď starostkou a kdybych tušila, nebo kdybych na něco přišla a dám trestní oznámení, tak přece udělám všechno pro to, aby ta trestná činnost nepokračovala dál. Což oni evidentně neudělali.

Dcera se vrhla na diplomacii, s mužem máme vztah na dálku

Pojďme k poslednímu tématu. Co říká na vaše působení vaše rodina? Vaše děti už jsou odrostlé. Zvládají vaše vytížení?

Ano, zvládají. Vždycky ho všichni zvládali. Já jsem vlastně obě holčičky rodila, když už jsem byla v politice, takže my jsme si jako rodina zvykli na tenhle chod. Té starší je teď 18 a mladší, Sofince, je 14, takže jsou už dost velké.

Zajímají se o politiku?

Starší ano, mladší ne. Starší se hodně zajímá o politiku, je šťastná, že může jít poprvé k volbám, protože jí bylo 18, a dokonce přemýšlí o nějakých studiích mezinárodních vztahů.

Takže jde ve vašich stopách?

Já spíš tipuju, že jak ji vnímám, je to spíš nějaká diplomacie, není to vyloženě politika jako politická strana a být v politice, ale spíš myslím nějaký tenhle směr. Můj manžel je Chorvat a vlastně skoro veškerá jeho práce je v Chorvatsku, tak on je často mimo domov, protože tam je minimálně dvakrát do měsíce. Musí jezdit do Chorvatska, protože tam má s otcem firmy a otec je také staršího věku.

Takže to máte trochu na dálku?

Ano, my to máme trochu na dálku. Zrovna dnes ráno volal, že si koupil letenku, že přijede dneska. Takže my to máme takhle. A my jsme na tohle tempo zvyklí celá rodina, takže nikomu to nevadí a naopak, když se takhle nějakou dobu třeba nevidíme nebo když nejsme neustále spolu, tak se pak na sebe strašně těšíme, a když víme, že jedeme někam spolu na dovolenou nebo víkend, všichni si to užíváme. Já jsem se totiž dříve bála toho, že když mi děti odrostou nebo budou takhle velké, už se mnou nebudou chtít jet na dovolenou.

A pořád chtějí.

A pořád chtějí. Takže to je důkaz toho, že je to ještě v pořádku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy