Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Alena Schillerová bojuje s Fialou okurkami. Zavádějící kritikou přestřelila, sama chybu odmítá a dál útočí do premiéra

Alena Schillerová v pořadu eXtra Host.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
instagram

Alena Schillerová se na svém Instagramu pokusila pomocí zavařovacích okurek ukázat, jak je v Česku draho. "Vážení přátelé, na téhle malé kyselé okurce teď panu Fialovi vysvětlím, proč prohrál volby. Právě jsem ji vytáhla z úplně obyčejné sklenice za 91 korun. Přesně tak, 91 korun za hromádku kyselých okurek," napsala v příspěvku, na který se však dočkala spousty negativních reakcí. "To kupovala v Praze na letišti, ne?" reagoval například jeden ze sledujících. Schillerová následně přidala další příspěvek, kde svůj předchozí post obhajuje.

Už se stalo běžným, že politický boj se odehrává rovněž na sociálních sítích. Často toho využívá Alena Schillerová (ANO), která však tentokrát šlápla trochu vedle.

Na svém Instagramu se totiž rozhodla ilustrovat zdražení potravin na příkladu zavařovacích okurek. "Vážení přátelé, na téhle malé kyselé okurce teď panu Fialovi vysvětlím, proč prohrál volby. Právě jsem ji vytáhla z úplně obyčejné sklenice za 91 korun. Přesně tak, 91 korun za hromádku kyselých okurek, která naráz zmizí během rodinného oběda. Už jen za tohle by měla padnout vláda. Nemyslím to jako vtip, mluví ze mě zkušenost ministryně financí," napsala k fotce, kde drží v ruce jednu "salátovku".

Ty okurky kupovala na letišti? ptají se lidé

Její příspěvek okamžitě zaplavily komentáře, z nichž mnohé Schillerovou kritizovaly. "To Dlužena kupovala v Praze na letišti, ne?" napsal uživatel Pepa.

"Ani jsem nešel do obchodu a našel znojemský na Košíku a v Tescu za 70 včetně dovozu, takže v obchodě budou ještě jednou levnější. To, co prezentujete, je jen jedna část celé věci hnaná do extrému," přidává se Tomáš. "Teď přemýšlím, která je kyselejší," neodpustil si k fotce sarkasmus Jan.

Našly se však i pochvalné komentáře. "Paní Aleno, velmi pěkně a názorně jste to na okurce ukázala, jak tady Fiala vše ničí, a je to jen obyčejná okurka. Měl by se stydět za ty zločiny na lidech," napsal Petr.

Alena Schillerová: Je to bouře ve sklenici okurek

Schillerová následně na kritiku reagovala v dalším příspěvku. "Vážení přátelé, rozpoutala jsem bouři ve sklenici okurek. Ani jsem netušila, co to způsobí, když napíšu sem na Facebook prostou pravdu, že v obchodě mají sklenici za 91 korun," začala své obsáhlé vysvětlování.

Doporučené video: Rozhovor s Alenou Schillerovou:

"Tak zaprvé, už jen z principu bych NIKDY nekoupila okurky za 91 korun. Ale jako důkazní materiál brutální Fialovy inflace posloužily dokonale. Mám k tomu i fotku s cenovkou v regálu. A u té fotky mi telefon ukazuje datum 9. června 10:43. Značku tady uvádět nechci, abych nepoškodila výrobce. Zemědělci, na rozdíl od obchodních řetězců, jsou někdy rádi, že vůbec přežijí. Zato obchodním řetězcům se za Fialovy vlády daří výborně," neodpustila si ani zde kritiku vlády.

"A taky chci něco vyřídit vášnivým srovnávačům cen. Není až tak podstatné, jestli sklenice okurek stojí 75, nebo 91 korun. Obojí je totiž ostuda. A pokud se někdo chce vysmívat 'pláči nad okurkami', tak ať se koukne na libovolnou cenovku. Podívejte se, kolik stojí těstoviny, kolik granko, kolik sýr. Vzpomeňte si, kolik to všechno stálo před dvěma lety," dodala bývalá ministryně financí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy