Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Advokátka Samková o vraždě malého Adámka: Selhání soudu, nezdá se, že by matka trpěla neschopností postarat se, šokuje

Advokátka Klára Samková
Zdroj: profimedia.cz/policie ČR/koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Výrok právničky

K tragickému případu, který se stal v Krkonoších, se každý den objevuje víc a víc podrobností. Jak už je potvrzeno, šlo o vraždu a sebevraždu, hrůzné činy spáchala matka Jana. Tříletého Adámka údajně uškrtila a potom se oběsila. Co ale této události předcházelo? Údajně to, že chlapeček měl být soudem přidělen do péče tatínkovi. A právě toto rozhodnutí nyní napadla známá právnička, podle které by mělo být znovu prošetřeno, jak napsala na Facebooku.

Naposledy byla matka Jana zaznamenána 28. prosince s malým Adámkem na kameře, jak jedou u lanovky i se sáňkami. Svědci, kteří ženu spatřili, ji po vyhlášení pátrání nahlásili na policii. "Já ji viděl jenom chvilku, nějak jsem neviděl, že by se chovala divně. Vedla syna za ruku a v druhé ruce měla sáňky," uvedl svědek pro eXtra.cz.

Dva dny na to se objevilo hlášení od manžela, který svou čtyřicetiletou ženu a malého synka Adámka začal pohřešovat. "Ohledáním nalezených těl vyšetřovatelé zjistili, že se jedná o násilná úmrtí. Jde o podezření z vraždy a sebevraždy. Toto zjištění potvrdil i soudní znalec z oboru soudního lékařství, podle jeho předběžného vyjádření ke smrti došlo 28.12.2022," uvedla mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová na webu Policie ČR. Web TN.cz pak s odvoláním na své zdroje doplnil, že žena měla syna uškrtit.

Primácké Krimi zprávy uvedly, že manželé se o malého Adámka soudili. Péči o dítě soud následně svěřil tatínkovi, což je pro matku vždy silná rána. Na sociálních sítích se pak objevil komentář ženy, která se znala se sousedkou zesnulé Jany. Podle ní měla jít Jana do vězení, a proto soud rozhodl ve prospěch otce. Jedná se ale pouze o spekulaci. Lidé jsou nyní v diskuzích rozdělení. Někteří se domnívají, že jde o vražedkyni, někdo ji vnímá jako naprosto zoufalou matku, které bylo odebráno dítě.

Slovo právničky

Známá advokátka Klára Samková si myslí, že by se měl případ znovu prozkoumat. "Tento případ by skutečně stál za to, aby byl zveřejněn rozsudek. Myslím, že to je ve veřejném zájmu, protože bůhví, co je tam napsáno, že to matku vedlo k takovému činu. A jestli je to rozhodnutí účelové, pak je nutno, aby za to soudy nesly zodpovědnost," napsala v jednom z diskuzních vláken.

"Při dnešním stavu judikatury se převelice divím, že soud neurčil střídavou péči. Nezdá se, že by matka trpěla zásadní neschopností se o dítě postarat... Takže já bych to viděla na selhání soudu, protože judikatura je naprosto jasná," pokračovala dál Samková.

S advokátkou souhlasili i další lidé v diskuzi na Facebooku. Podle mnohých právě rozhodnutí soudu zahnalo ženu do kouta a ta ve zkratu spáchala hrůzný čin. Nutno ale dodat, že stále není jasné, proč soud svěřil dítě do péče otce.

Pokud i vy máte psychické potíže či jakékoliv trápení, nečekejte a využijte pomoci odborníků. Obrátit se můžete například na Linku bezpečí 116 111, na Linku první psychické pomoci 116 123, na Centrum krizové intervence 284 016 666 nebo na Linku pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí) 116 006. Služby jsou poskytovány zdarma a nonstop.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy