Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Adriana Krnáčová pro eXtra.cz: Z kauzy Hlubučka jsem v šoku. Můžou za to chlapi v politice!

Adriana Krnáčová podepisovala svoji novou knihu.
Zdroj: Extra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 7 fotografií
rozhovor

Adriana Krnáčová už nějakou dobu není v politice. To však neznamená, že by ji přestala sledovat. "Nevycházím z údivu jak tito hodní, transparentní a dobří lidé, kteří to chtěli dělat jinak, se dostali do situace, kdy díky nim je to nejhorší kauza století v Praze, protože to se tady ještě nestalo," komentuje pro eXtra.cz aktuální korupční kauzu hnutí STAN v Praze. 

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová sleduje nejen pražskou politiku už jen zpovzdálí. Přesto velmi pečlivě. O tom, jak hodnotí nynější bouřlivé dění na pražském magistrátu a kauzu bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka z hnutí STAN, který měl být zapojen do rozsáhlé korupční sítě, se Krnáčová pro eXtra.cz rozpovídala na křtu své nové knihy 21 dní.

Kauzu jsem předpověděla ve své knize

"Sleduju to velice pečlivě, protože mi to dodává materiál pro další knížku, kterou píšu a nevycházím z údivu, jak tito hodní, transparentní a dobří lidé, kteří to chtěli dělat jinak, se dostali do situace, kdy díky nim je to nejhorší kauza století v Praze, protože to se tady ještě nestalo. A musím říct, že jsem úplně v šoku. Nevěřila jsem tomu, když jsem minulý týden otevřela noviny. Je pravdou, že v té první knížce to anticipuji, je to samozřejmě fikce, ale pravděpodobně jsem něco tušila. Ale že se to skutečně zrealizuje, tak to je nepředstavitelné," kroutí hlavou Krnáčová.

Je vlastně něco, co podle bývalé primátorky nynější vedení Prahy udělalo správně? "Já nekritizuju magistrát, já jsem se 4 roky nevyjadřovala, jen když primátor, který je odpovědný za to, co se mu děje v tom městě, se najednou distancuje od toho, co se mu děje v koalici, tak to považuji za naprosto zbabělé. Nemůže říct, že s tím nemá nic společného, protože má. On přece odpovídá i za ty koaliční partnery, jsou to jeho náměstci, a musí vědět, co se to ve městě děje. Když to neví, tak tam nemá co dělat," nebere si bývalá politička hnutí ANO servítky.

Zbabělý chlapský přístup

Pochvalu nemá ani pro náměstka primátora Adama Scheinherra, který o kauze věděl a po podání trestního oznámení čekal, až policie věc vyšetří. "To je naprosto neakceptovatelné, protože on dva roky přihlížel tomu, jak se páchal trestný čin. To je no go. Problém je, že to neřešili politici, limitovali tu práci na policii a neřešili to. K politice ale patří to dobré i to špatné a to špatné je potřeba řešit. Tohle je typický zbabělý chlapský přístup. To vidíte všude, když chlap má něco udělat a ženská má něco udělat, tak ženská se k tomu postaví čelem," nabízí své vysvětlení Krnáčová.

Bylo by teda podle ní řešením více žen v politice? "Více žen by bylo velice užitečné, když by bylo v politice. Ale je to těžké, podívejte se, jak jsem dopadla já," odpovídá expolitička.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy