Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

"Teď musíme čtyři minuty Švýcary zmáčknout a upéct je." Jakub Voráček baví hokejové fanoušky svými hláškami

Jakub Voráček baví diváky.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
hokej

Bývalý hokejista Jakub Voráček se našel v nové roli. Nově totiž komentuje zápasy mistrovství světa na České televizi. Při tom používá často expresivní výrazivo. „Teď musíme ty čtyři minuty Švýcary zmáčknout, dostat se do jejich třetiny a upéct je… na pekáči,“ řekl například při utkání českého týmu se Švýcarskem. Diváci jsou z jeho výkonu nadšení.

Současné mistrovství světa v ledním hokeji, které se koná v Praze a Ostravě, komentuje i hokejista Jakub Voráček. Ten si hned získal srdce hokejových fandů svými hláškami a bezprostředním vystupováním.

Jakub Voráček: Musím si uvědomit, že nejsem doma na gauči

„Teď musíme ty čtyři minuty Švýcary zmáčknout, dostat se do jejich třetiny a upéct je… na pekáči,“ pobavil například Voráček diváky České televize poté, co Matěj Stránský ve druhé třetině v přesilové hře vstřelil vyrovnávací gól.

„Já si musím uvědomit, že nejsem doma na gauči. Já jsem trošku emotivní v těchhle situacích,“ řekl hokejista vzápětí.

„Já když jsem mu v NHL nadával, tak mi odpovídal česky vždycky,“ řekl pak Voráček směrem ke švýcarskému hráči s českými kořeny Kevinu Fialovi, který proti Česku vstřelil jeden gól ve standardní hrací době a jeden ze samostatného nájezdu.

Občas pak Voráček, který dlouhá léta hrál v zahraničí, těžko hledá česká slova. „Jak se řekne česky momentum?“ ptal se Roberta Záruby. „Omlouvám se televizním divákům, někdy mi to nejde,“ řekl následně omluvně směrem k divákům.

Hlavně tam nechte ty emoce, píšou diváci Voráčkovi

Ti jsou však z jeho výkonu nadšení. "Voras úplně skvělá posila, doufám, že bude pokračovat jako komentátor i do budoucna," napsal na X Jan. "Bylo to super! Hlavně tam ty emoce, Jakube, nechte," přidal se James. "Už jenom Voráčka se Zárubou prosím," uvedl Jindřich.

Úspěch Voráčka jako komentátora je pro Českou televizi důležitý. Před pár dny totiž přišla o jednoho ze svých komentátorů Milana Antoše, kterého srazilo auto a s těžkými zraněními se léčí v nemocnici. "Není nic, s čím bychom si neporadili. Teď ale hlavně Milanovi držíme palce. Starost o něj necháme lékařům a držíme palce,“ řekl pro iSport.cz výše uvedený web šéf sportovní redakce ČT.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy