Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

"Došlo WhatsAppem". Komunistka Konečná sdílela falešný projev Petra Pavla

Kateřina Konečná sdílela falešný projev Petra Pavla. Došlo WhatsAppem, napsala k tomu
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
sociální sítě

Umělá inteligence už promlouvá i do politiky. Naposledy se to projevilo, když vůdkyně komunistů Kateřina Konečná sdílela na svém Facebooku video z novoročního projevu prezidenta Petra Pavla, který byl však právě umělou inteligencí upravený. "Došlo WhatsAppem aneb kdyby prezident řekl, co si skutečně myslí," napsala k videu Konečná. Na sociální síti X se následně rozjela debata, zdali je takový přístup etický.

Novoroční projev prezidenta Petra Pavla nerozvířil jen debatu o přijetí eura. Na sociálních sítích se objevilo video, které pomocí umělé inteligence změnilo Pavlova slova, takže říká například věty jako "Vážení poddaní a vojáci, Petr Kolář mi napsal, co mám říct, já to mám jen přečíst a nemyslet. S Ruskem jsme to totálně podělali, jejich průmysl jede a náš jde do kopru." Petr Kolář je prezidentovým poradcem a šedou eminencí Hradu.

Video sdílela na svém Facebooku šéfka komunistů a europoslankyně Kateřina Konečná. "Došlo WhatsAppem aneb kdyby prezident řekl, co si skutečně myslí," napsala k němu. Později ještě dodala popisek "tvůrce Pavel Šik".

Za příspěvek sklidila rozporuplné reakce. "Konečně pravdivá verze projevu Pavla!" píše například Jaroslav. "Prvně v životě, minimálně v tom prezidentském, mluvil pravdu," přidává se Lambertik. "Soudružka opět posunula hranici své trapnosti a inteligence. Jen tak dál, ať to lidi vidí," okomentoval kontroverzní video naopak Pavel.

Na sociální síti X se dokonce rozjela debata, zdali není výtvor na trestní oznámení. "Tohle je ukázka, když se do nepravých ruk dostane umělá inteligence a zneužije ji nejen k prospěchu svého, ale lžím, propagandě a nečestnému boji. Můžete aspoň tu dotyčnou žalovat?" píše uživatel Martin.

Konečná šije do Pavla, po inauguraci si odnesla jeho fotku

"Asi bych nechtěla, aby mi nějaký zmetek vkládal do úst něco, co jsem neřekla. Asi bych se bránila. Konečná by měla hájit pravdu, a ne pouštět do éteru lež. Aha, vždyť je to komunistka," dodává uživatelka Hana.

V tomto kontextu je zábavná fotografie, kterou po inauguraci prezidenta v březnu minulého roku sdílel na síti X starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Konečná je na ní zachycena, jak si odnáší v ruce vytištěnou Pavlovu fotku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy