Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Zpověď šikanované Andrejky (11) z Miloslavova: Chytila mě a lila mi do krku vodku

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Zpověď

Případ, kdy na Slovensku skupina dětí brutálním způsobem šikanovala jedenáctiletou Andrejku, stále děsí veřejnost. Dívka nyní pro web Plus Jeden Deň poprvé o celé záležitosti promluvila. Trauma si nejspíše ponese s sebou celý život.

V lednu se ve slovenském Miloslavově stal naprosto otřesný čin. Skupina dětí brutálně šikanovala jedenáctiletou Andreu a vše si natáčela na mobily. Redaktoři z webu Plus Jeden Deň se za dívkou nyní vydali, aby se zeptali, jak se jí daří.

„Jely jsme s kamarádkou Natálií (10) do Miloslavova a s ostatními se potkaly na hřišti. Odtud jsme pak šli rovnou na družstvo a tam se to všechno stalo,“ začala své vyprávění malá Andrejka. Společně s partou, kterou dobře znala, se vydali na místo zvané ‚Ghetto z Miloslavova’. Zpočátku se však všechno zdálo být v pořádku a parta si spolu povídala a popíjela.

Byli to její přátelé!

Jenže situace se náhle otočila, jakmile dorazili na místo. „Zakopla jsem o kofolu, načež mě Ela chytila a začala mi do krku lít vodku,“ popsala dále dívka (Ela byla její velmi dobrá kamarádka, ale rázem se z ní stala hlavní útočnice, pozn. red.). Vrstevníci ji zničeho nic začali mlátit, opíjet a také ji svlékli, přičemž si vše natáčeli na mobilní telefony. Jedna z dívek nakonec usoudila, že už je to přes čáru a zavolala záchranku, která Andrejku převezla do nemocnice.

Dívčina matka již zmíněnému webu prozradila, že se děti dohodly na verzi, kterou záchranářům řeknou. K nicemu se nechtěli přiznat. Později se ukázalo, že čin děti zřejmě plánovaly již delší donu. „V mobilech měly zprávy s plány, kam ji mají vzít,“ doplnila matka.

Video brutálního zacházení se dostalo na internet a dívka se sesypala. Nyní už se však cítí lépe a začala se věnovat boxu. „Nejvíc při mně stojí máma, ale i kamarádi mi opravdu pomohli,“ doplnila dívka, jejímž případem se policie stále aktivně zabývá.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy