Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zpověď první filmové Popelky: Doteky prince jí byly proti srsti. A kolik si vydělala?

Zdroj: csfd.cz
+ Další 2 fotografie
VZPOMÍNKY
Většina národa každý rok na Vánoce nevynechá klasiku Tři oříšky pro Popelku (1973), o čtyři roky předtím ale stejnou látku zpracovával černobílý film Československé televize Popelka. Jak na natáčení před 51 lety vzpomíná představitelka hlavní role Eva Hrušková (68)?

Na barevnou Popelku nebyly peníze

„Když jsme Popelku natáčeli, byla to už moje několikátá pohádka a nikoho z nás zdaleka nenapadlo, že takhle levný film by někdy mohl být nějak úspěšnější. I když už tenkrát se točily barevné pořady, televize režisérce řekla, že na barevnou verzi nemá peníze, a tak jsme natáčeli černobíle. Zrovna tahle chudinka mezi pohádkami nakonec vydržela a dodnes ji lidé mají rádi,“ řekla eXtra.cz Eva Hrušková.

Dvě třetiny písničkami proložené pohádky se tehdy natáčely ve studiu, zbytek v parku u zámku v Průhonicích. „Všechno to bylo laciné,“ vzpomíná paní Eva.

Eva Hrušková okouzlená i šokovaná

Ta se tehdy tak trochu zakoukala do Jiřího Štědroně, který hrál prince Mojmíra.

Líbil se mi. Byl krásný a hlavně chytrý. Byl to netypický mladý zpěvák. Nedával moc najevo, že by ho ženy zajímaly, což holky většinou inspiruje a nakopne. Naopak Jan Tříska, který v Popelce hrál potulného loutnistu, mě jako muž vůbec nezaujal, nebyl vůbec můj typ,“ vybavuje si.

Se Štědroněm natáčela řadu scén, v kterých ji představitel prince různě objímá nebo bere do náručí. „Tehdy mi to nebylo úplně příjemné. Byla jsem ještě nepolíbená a jediný, kdo mě do té doby objímal nebo bral do náručí, byl můj tatínek,“ přiznává po letech.

Žádné techtle mechtle se i proto nekonaly. „Trvalo ještě hodně dlouho, než jsem se poprvé pořádně zabouchla. Byla jsem velká šprtka, zajímaly mě jen dějiny umění a divadla,“ pobavilo Hruškovou její tehdejší já.

Honorář

A jaký byl její honorář za hlavní roli?

„Za natáčení jsem dostala dva tisíce čtyři sta korun. Ještě předtím jsme ale inkasovali samostatně peníze za písničky, mohlo jít asi tak o tisícovku. Je pravda, že za tyhle částky se tehdy dalo pořídit úplně jiné množství věcí. A navíc jsem bydlela ještě u rodičů, takže jsem neměla skoro žádné náklady. Tuším, že jsem si za to pořídila nějaký nábytek,“ dodala první filmová Popelka.

Související články

Další články