Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Zpověď přítele Víti Starého: Prožil jsem s ním 20 let, měl duševní problémy, prozradil

Zpověď přítele Víti Starého: Prožil jsem s ním 20 let, měl duševní problémy, prozradil
Zdroj: Reprofoto FTV Prima
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
Zpověď
Řeč je o kamarádovi a kolegovi Vítka Starého (31) z kapely Mandrage Pepovi Bolanovi (44), který je autorem několika největších hitů skupiny. Prožil po jeho boku dvacet let a v nejtěžších životní eskapádách mu byl vždy nablízku. Teď promluvil o tom, co se ve skutečnosti s Vítkem během posledních let dělo.

Byli si velmi blízko, ale Vítka démoni hodně změnili. „S Víťou jsem prožil dvacet let. Všude se to prezentuje, jako by se najednou stala nějaká radikální změna a on najednou nějakým způsobem sešel. Ale tohle není problém posledních dvou měsíců. Je to problém deseti let. Viděl jsem ho každý den, jak vypadá,“ prozradil Bolan v rozhovoru pro pořad Život ve hvězdách a pokračoval o tom, že Vítek v dobách, kdy kapela měla pauzu, poslouchal své démony...

"Vždycky, když jsme měli nějakou pauzu a nehráli jsme, každej jsme si šli po svým, abychom si od kapely na chvilku odpočinuli. To byla ale zároveň vždycky ta doba, kdy šel Víťa strmě dolů," upřesnil talentovaný kytarista s tím, že aktuálně s Vítkem není v kontaktu a že jde o velmi složitou introvertní osobnost. "Se svými duševními problémy se nesvěřuje ani svým nejbližším kamarádům," uvedl Bolan.

Smutek přítele

Podle kytaristy Mandrage byl ze všech členů kapely Vítkovi nejblíže bubeník Matyáš Vorda (29). S ním Vítek kapelu založil už ve svých jedenácti letech. „V podstatě spolu skoro vyrůstali v jedné lavici. Myslím, že Matyáš je proto z toho všeho teď nejvíce smutný. Na jednu stranu mi přijde škoda všechno zahodit a spláchnout všechny ty roky snažení. Na druhou stranu... vyhodit Víťu, vzít si někoho jiného a vyměnit kus za kus, to nám všem přijde neuctivé. Vůči Víťovi i kapele,“ dodal Bolan.

Kapela se na hudební scéně objevila v roce 2001. V roce 2012 se jejich píseň Šrouby a matice stala nejhranější skladbou v českých rádiích. Na hudebních cenách Žebřík v roce 2014 Mandrage zvítězili v kategorii skupina roku. Poslední koncert se kvůli Vítkovým problémům konal 2. února, už ale bez zpěváka.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy