Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zpověď predátora z dokumentu V síti: Tohle není věc rozumu, říká Jaroslav

Zdroj: reprofoto Česká Televize
+ Dalších 6 fotografií
Zneužívání dětí
Autorka knihy Kdo chytá v síti Marika Pecháčková (39) promluvila s predátory, kteří se objevili v nejnovějším dokumentu Víta Klusáka (39) V síti. Tito muži sexuálně obtěžují a někdy i vydírají nezletilé dívky, chtějí po nich choulostivé fotografie a mnohdy si někteří z nich ani neuvědomují, že dívkám ubližují.

Dokument V síti vytvořený Vítem Klusákem poukazuje na problematiku sexuálního obtěžování nezletilých dívek na internetu. Predátoři, kteří si s dívkami píší nebo volají, jsou ve valné většině starší muži.

Některým nestačí zůstat jen u psaní, dostanou se až k posílání choulostivých fotografií nebo videí, totéž vyžadují po děvčatech. Tři dívky se v dokumentu vydávají za dvanáctileté holčičky a píšou si se skoro 2500 muži.

Tohle není věc rozumu

Marika Pecháčková uvedla pro rozhovor v pořadu 168 hodin, že měla potřebu si promluvit právě s těmi muži, kteří jsou označeni za predátory. Jeden z mužů s krycím jménem Jaroslav, který dívky obtěžoval, tvrdí, že mu jde převážně o vzrušení, když si s dívkami píše, nedostává se mu totiž v reálném životě. Prý ani nepomyslel na to, že jeho počínání je nezákonné.

"Je to možná náhrada, že když to nejde naživo, tak alespoň takhle. Samozřejmě je to lepší přes ten internet než naživo, ale obojí je špatně. Tohle není věc rozumu, protože pokud byste to brala rozumem, tak to neuděláte," prohlásil taktéž ve stejném pořadu Jaroslav.

Slušnost je někdy horší než přímočarost

Pecháčková přiznala, že Jaroslav byl oproti ostatním agresivnějším predátorům velmi slušný a milý. O tomto chování smýšlela jedna z hereček tak, že je mnohem agresivnější než přímý nátlak. Když se k Jaroslavovi dostalo, že bude součástí dokumentu V síti, herečkám se omluvil a rozhodl se navštěvovat sexuologa.

Pojem vražda duše

Jednání většiny predátorů je obdobná, z oběti vytáhnou intimní fotografie a po získání se rozhodnou je vydírat. Pecháčková v pořadu uvedla, že pro ni bylo asi nejhorší zjistit, že pouze jedno z deseti sexuálně zneužívaných dětí někomu své trable sdělí. "Podle psychologických popisů takový zážitek lidi nějakým způsobem zabije. Mluví se o pojmu vražda duše. Zabije to jejich vztah a důvěru, jak k lidem, tak ke světu," dodala.

Související články

Další články