Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zpověď Petry Kvitové: Co říká o brutálním útoku, nejlepší kamarádce a dětství?

Zdroj: prima
+ Dalších 55 fotografií
Rozhovor
Slavná česká tenistka Petra Kvitová (28) poskytla rozhovor pro Prima ZOOM a prozradila toho opravdu hodně. Rozpovídala se o brutálním útoku, nejlepší kamarádce a také o dětství.

O útoku

V prosinci 2016 jste byla obětí brutálního loupežného přepadení. Jak to změnilo vaše uvažování? Zejména v médiích se kolem toho odehrává hodně věcí a jste najednou středobodem pozornosti nejenom kvůli svým výkonům na kurtech.

I to mě zásadně změnilo. Sice jsem věděla i předtím, že v životě jsou důležitější věci než tenis a že není nejpodstatnější, zda vyhraji, nebo prohraji. Ale to napadení bylo pro mě zlomové, protože jsem si uvědomila, že pár vteřin vám může otočit celý život. Najednou jsem se dostala do situace, a nikomu bych nepřála, aby se v takové situaci ocitl, kdy jsem nevěděla, jestli ještě vůbec budu někdy hrát."

O Přátelství

A jak to vypadá v dnešním profesionálním sportu s přátelstvím?

Ve sportu můžete najít kamarády a kamarádky, ale také to není jednoduché. Jsme přece konkurenti. Já dokážu povzbudit i někoho jiného a mít radost, že uspěl. Jen si musíte říct, že je to jenom sport, a musíte se nad to povznést.

Jenže trenéři se rychle mění, soupeřky se mění. Existuje nějaký čas, aby se vůbec vytvořilo nějaké přátelství?

Ano. Já mám výborný vztah s naší tenistkou Luckou Hradeckou. Myslím si, že je to už dlouholeté přátelství. Takže to jde.

Vy patříte mezi profesionálními hráčkami dlouhodobě mezi ty nejoblíbenější i u vašich soupeřek. Proč tomu tak je?

To by musel říct někdo jiný, ale jsem hodně přirozená v šatně i na kurtu. Vážím si toho, že to někdo o mně říká a že ostatní to tak vnímají. Snažím se chovat tak, jak mě vychovali rodiče – pozdravit, poděkovat, usmát se. To je to nejjednodušší, co se dá v životě udělat.

O dětství

Otakar Lucák, lékař a podnikatel z Ostravy, jehož syn jako dítě chodil na stejné turnaje jako vy, mi říkal, že jste tehdy byli společně s vaším otcem hodně skromní. Že jste nepřijeli autem, ale vlakem, po zápase odjeli domů a druhý den zase přijeli. Může vaše jednání a chování pramenit z toho, z jakých poměrů pocházíte?

To mělo prozaický důvod. Moji rodiče neměli tolik peněz, tak jsme objížděli dětské turnaje autobusem a vlakem, abychom ušetřili. Je to jedna z věcí, která mi pomohla v tom, jaká jsem. Formovalo to i mé myšlení. Ale zřejmě to není jediný důvod toho, že jsem někomu sympatická.

Pokud si chcete přečíst kompletní zpověď Petry Kvitové zakupte si magazín Prima ZOOM. Podívejte se do fotogalerie na krásné fotky tenistky.

Související články

Další články