Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zpověď narkomanky Katky: Promluvila o dceři Tereze a nakydala špínu na Třeštíkovou

Hrdinka dokumentu Katka Kateřina Bradáčová.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Jiří Píša, se souhlasem aerofilms
+ Dalších 18 fotografií
Katka

Nejslavnější česká narkomanka z dokumentu od Heleny Třeštíkové se po dlouhé době objevila mezi lidmi. Katku Bradáčovou potkal filozof Antonín Dolák před Karlovým mostem, klečící a škemrající o drobné. Při té příležitosti ji vyzpovídal. Katka promluvila o své dceři, honoráři za dokument i o svém současném stavu. Rozhovor je k dispozici na YouTube. 

Narkomanka Katka Bradáčová se vydala drsnou cestou. Za svůj život si prošla problematickým dětstvím, měla násilnického otčíma, závislost na drogách ji nakonec dovedla k prostituci. S heroinem se pokoušela několikrát přestat, nikdy to však nedokázala. Do povědomí veřejnosti se dostala díky časosběrnému dokumentu Katka režisérky Heleny Třeštíkové z roku 2009.


Katka momentálně žije ve stanu, jak sdělila v rozhovoru s Antonínem Dolákem, který ji našel žebrat na Karlově mostě. "To je život prostě. Lidé do mě i kopou občas. Natáčení dokumentu bylo fajn, jen kdyby paní Třeštíková dodržela sliby. Co se týká autorských práv, tak mě zneužila a na konci natáčení jsem dostala jen 5 000 Kč," promluvila po dlouhé době Katka ve videu, které je dostupné na YouTube.

Nejslavnější česká narkomanka tvrdí, že se jí režisérka měla postarat také o střechu nad hlavou. Prý naslibovala Katce bydlení, ze kterého nakonec sešlo. V současné době žije Katka Bradáčová na ulici a od lidí škemrá peníze na jídlo. Jak to má dnes se závislostí na heroinu? "Teď jsem na subutexu, což je jakoby lék a taková náhražka opiátu," řekla. Tvrdí, že jinak je momentálně čistá.


Slova o dceři

Katka se v průběhu svého divokého života stala matkou. Ani kvůli dceři Terezce se však nedokázala vzdát drog a brzy o ni přišla. Holčička putovala do kojeneckého ústavu, později se jí ujala babička. V roce 2018 měla Katka možnost získat tenkrát desetiletou Terezu do péče, i tehdy bohužel zvítězil heroin.

Tereze už je dnes šestnáct a studuje střední školu. "Učí se na zdravotní sestřičku," promluvila Katka o dceři, se kterou je v kontaktu jen přes telefon. Podle jejích slov ji Tereza tak nějak bere na milost a má ji ráda s tím, že rodiče si člověk nevybírá.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy