Policie stíhá tři cizince, kteří v noci na sobotu útočili nožem v brněnské Běhounské ulici. Před zdejším nočním klubem se semlela krvavá potyčka. O okolnostech incidentu promluvil jeden z napadených, Hamo Aperyan (31). Muž původem z Arménie žije v České republice už deset let a zemi reprezentuje v boxu.

„Byli jsme na našem boxerském vánočním večírku, pak jsme přešli do Caribicu, kde jsem potkal kamarádku. Asi ve čtyři ráno jsme chtěli jít pryč, tak jsem doprovodil kamarádku nahoru, stáli jsme v průchodu a ještě chvíli jsme si povídali. Kolem procházeli tři chlápci, kteří na ni měli nějaké řeči a sahali jí na zadek,“ sdělil Aperyan portálu idnes.cz.

Za svou kamarádku se podle svých slov postavil a začala hádka, která přerostla v surový fyzický konflikt. Jeden z mužů podle Aperyana vytáhl otevírací nůž a chtěl ho pobodat. „Naštěstí díky tomu, že dělám box, jsem se několika útokům dokázal vyhnout. Kdybych neuhnul, tak mi pořeže ruku, rameno a podobně. Nakonec jsem chytl ránu na hlavu a začala mi téct krev, z čehož jsem byl v šoku,“ popisuje český reprezentant. Na pomoc mu přišel kamarád, na kterého se útočníci vrhli. Oba pak skončili v nemocnici.

Aperyan se též ohradil vůči tvrzení, že by snad spolupracoval s hnutím Slušní lidé. Prý se spolu jen několikrát vyfotili.