Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zpověď exministra Vojtěcha: Žena se mnou všechno prožívala, už toho ale bylo dost

Zpověď exministra Vojtěcha: Žena se mnou všechno prožívala, už toho ale bylo dost
Zdroj: showpix
+ Další fotografie
manželství
Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) si může užít zaslouženého volna. Poté, co rezignoval ze své funkce na resortu zdravotnictví, se ulevilo nejen jemu, ale také jeho manželce. Vojtěch navíc přiznal, že i když ho jeho žena podporovala, už toho na ni bylo příliš.

Na půlroční volno to nevidí, ale minimální 14 dnů si odfrkne. Po odchodu z ministerstva se Adamu Vojtěchovi výrazně ulevilo, jak sám přiznal. Žádné vymýšlení různých opatření kvůli koronaviru, žádné dohady s kolegy, žádná kritika veřejnosti a opozice, příští rok už dokonce ani žádná kandidatura. Exministr se bude dál věnovat zdravotnictví, ale především bude věnovat svůj volný čas manželce a rodině.

"Ona mě zná od studií z fakulty, ona se mnou prožila celou moji pracovní dráhu, takže to prožívá dost intenzivně. Bylo to pro ni těžké, pokud jsem byl každý den 16 až 18 hodin na ministerstvu, to není nic ideálního pro osobní život. V době covidu to pak pro ni bylo ještě horší, ona prožívala i ty různé útoky, i spousta lidí, kteří sledují média, mají pochybnosti a pak jí píšou, jak to tedy je. To už jí také asi do jisté míry vadilo. Obecně mě podporovala, ale toto už bylo pro ni hodně," přiznal Adam Vojtěch pro iDnes

Příští rok už kandidovat nebude

Vojtěcha příští rok na kandidátce nenajdete. "Dokončím mandát poslance a neplánuji už kandidovat v příštích volbách," vysvětlil. "Pokud jde o moji politickou kariéru, tady já to vidím s koncem volebního období na můj odchod z politiky," dodal exministr.

Co se týče volna, neplánuje nijak dlouhou "dovolenou", ale chce načerpat síly. Sám přiznal, že se na jeho zdraví začal projevovat stres. Půl roku by na něj ale prý bylo moc. "To je dlouhé, to už bych se nudil. Samozřejmě jsem stále poslanec, takže budu chodit do Sněmovny. Pokud jde o to nejbližší období, chtěl bych mít teď tak 14 dní pauzu," vylíčil webu exministr.

Dojemné rozloučení s ministerstvem

Vojtěch nese odchod z ministerstva přeci jen trochu zle. Hlavně proto, kolik práce odvedl a kolik jí nestihl dodělat. Navíc, jen těžko se opouští lidé, které vídáte denně a spolupracujete s nimi. Na svém Facebooku zveřejnil video, kde se mnoho úředníků z ministerstva rozhodlo svému bývalému šéfovi zatleskat a vyjádřit tak obdiv a respekt. Tím se navíc loučili.

"Bylo velmi emotivní celkově to rozloučení, už ráno jsme měli poradu vedení a kolegyně plakaly. Bylo to plné emocí a jsem rád, že to takto všichni nakonec ocenili, ale nejen na ministerstvu. Dostal jsem stovky zpráv od odborných společností, od poskytovatelů, od pacientských organizací, ale i od některých politických oponentů, kteří by to třeba neřekli nahlas, ale psali docela pozitivní feedback. Nakonec i přes pocity smutku i toto udělalo ten odchod trochu jednodušší, člověk cítil ocenění práce," pochvaloval si Vojtěch. Jak sám napsal na Facebook, nikdy na tento moment nezapomene.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy