Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zpověď blízkého kamaráda: Kde Ctirad Vitásek sehnal zbraň a jaký vztah měl s matkou

Zpověď blízkého kamaráda: Kde Ctirad Vitásek sehnal zbraň a jaký vztah měl s matkou
Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Jeho motivem byla nejspíše msta. Přesněji msta za to, že mu lékaři odmítli léčit jeho domnělou diagnózu. Pod tíhou frustrace a depresí se rozhodl pro pomstu na nevinných lidech. Zabil jich 6, tři postřelil, dva z nich stále bojují o život. Redaktor eXtra.cz kontaktoval kamaráda a kolegu vraha Ctirada Vitáska (†42), který přiblížil, jak muž, jenž vystřílel čekárnu v ostravské nemocnici, žil v soukromí. A třeba i to, kde vzal vražednou, nelegálně drženou zbraň...

Když se Vitáskovi kolegové v úterý dozvěděli, co se stalo v čekárně ostravské nemocnice a že střelcem byl jejich kolega, prakticky celou firmu to zaskočilo. Nikdo z lidí, kteří Vitáska znali, nemohl uvěřit, že jejich letitý kolega a kamarád chladnokrevně popravil 6 lidí.

Přitom Vitásek nebyl ani typický introvert nebo agresivní člověk. Byl naopak velmi přátelský. "Není pravda, jak se psalo, že chodil na střelnici. Jednou jsme byli v rámci firmy střílet. Co jsem ho znal, tak nechodil ani nějak soukromě sám. Samotného mě překvapilo, že si pořídil zbraň. Kde? To přesně nevím, nejspíš na internetu si ji nějak opatřil," řekl eXtra.cz blízký kolega a kamarád z firmy, kde Vitásek přibližně tři roky pracoval jako stavební technik.

"Stavební technik je takové označení. Byl stavbyvedoucí, takže pod sebou řídil lidi, jinými slovy dohlížel na stavbu. Byl celkově oblíbený, podle mě i vyrovnaný. Co se ale muselo stát, že mu přeplo, to nevím. Snad to bylo tím, že ho nechtěli doktoři léčit, říkal, že má rakovinu slinivky," pokračoval muž, jehož identitu redakce zná, ale z pochopitelných důvodu ji nebudeme zveřejňovat.

Podle Vitáskova kamaráda neměl střelec z ostravské nemocnice problémy v soukromí. "Navštěvoval často matku, která žije v baráku. On s partnerkou žil na ostravském sídlišti. Že by u nich byly nějaké neshody, to si nemyslím," pokračoval člověk, který Vitáska znal tři roky z jeho pracoviště. "Jsem z toho v šoku. Rozhodně si myslím, že všichni jeho blízcí musí teď trpět. Tohle se nemělo stát," dodal přítel.

Ctirad Vitásek v úterý ráno v čekárně traumatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava zastřelil šest lidí a tři další zranil. Poté navštívil svou matku, které všechno vypověděl, a odjel do Děhylova, kde se při pronásledování policií střelil do hlavy. Nepomohla ani půlhodinová resuscitace, na následky zranění zemřel.

První část zpovědi blízkého kamaráda Ctirada Vitáska, ve které promluvil o jeho partnerce, najdete ZDE: Blízký přítel Ctirada Vitáska pro EXTRA: Vychovával vnučku, v rodině byl pervitin.

Související články

Další články