Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zpověď Bereniky Kohoutové o mateřství: Ukázala nedokonalou postavu a drsnou stránku rodičovství

Zpověď Bereniky Kohoutové o mateřství: Ukázala nedokonalou postavu a drsnou stránku rodičovství
Zdroj: archiv Berenika Kohoutová
+ Dalších 6 fotografií
Náročné rodičovství
Berenika Kohoutová (29) se před nedávnem stala maminkou. Rodičovství si užívá, nicméně nyní odhalila i tu temnou stránku. Sama přiznala, že být matkou na plný úvazek není vůbec jednoduché. Kila se jí stále nepodařilo shodit a vůbec na nic nemá čas.

Být rodičem je samozřejmě krásná věc, ovšem ne vždy je to tak růžové, jak se může zdát. Své o tom ví i novopečená maminka Berenika Kohoutová. Na sociální síti si postěžovala na všechno, co ji trápí. Mimo to přidala i fotky v plavkách, kde je vidět, že se jí od porodu stále nepodařilo zhubnout. Na snímky Bereniky v plavkách se můžete podívat ve fotogalerii.

Být matkou je náročné

"Jediný, čeho příroda ženy ušetřila, co se týká těhotenství a porodu, je několikaměsíční absence menstruace. Jó, to porod, porod byl za mě krása," napsala na úvod Berenika.

Pak pokračovala se slovy, že nikdy nechápala, na co si maminky tak moc stěžují. "Nikdy jsem moc nechápala, co to znamená, když někdo 'nemá čas' na mateřský dovolený. Pochopitelně. Neměla jsem dítě," přiznala zpěvačka a herečka.

Teď už i sama Berenika na vlastní kůži poznala, jak moc náročné je být matkou na plný úvazek. "Mateřská pro mě znamená rozdělit si tu trošku volného času přes den (zhruba 3 hodiny max., někdy v kuse, ale spíš odděleně) a večer/v noci. Například si s Lolou vezmeme deku, já si naberu časáky a kafe a jakože si uděláme pohodičku. Skončí to tak, že Lola má pohodičku, ale já si samozřejmě nedokážu soustředěně (ani nesoustředěně) číst dýl jak 3 minuty, protože: vysvitlo sluníčko, musím Lolu namazat opalovákem. A klobouček! Otáčím to ve dveřích," popisovala Berenika.

"Aaaahhh, pohoda, natáhnu se, otevírám časák. Zašlo slunce! Musím pro svetr. A vlastně bych měla Lole začít krájet mrkev na příkrm? Jdu do kuchyně a začínám to připravovat, Lola začne vřískat. Tak jo, nakojit, uspat. Občas to vyjde na 3 minuty, občas na 30. Ha! Spí! CO TEĎ. Panika!!! Mam čas, ale nevim kolik," pokračovala Berenika, která je z mateřství zřejmě dost vyčerpaná.

"Základ je dodělat jí jídlo a sama se najíst. Něco ultra rychlýho, pochopitelně. Ale lehkého!! A málo kalorií, ať jsem rychle v šejpu. Pak pověsit prádlo. To je mokrý a zatuchá. Ustlat postel, ta taky zatuchá, haha. Jo, to jsou takový neodkladný věci. A DÁL?? Zacvičit si, nebo se natáhnout u toho vysněného časáku? Anebo Instagram - což je víceméně už taky práce," vysvětlovala zklamaně.

"A co ty haldy oblečení. Mám dělat, že je nevidím? A neměla bych už konečně napsat nějaký text?? Většinou to skončí tím, že se Lola samozřejmě vzbudí o několik hodin dřív, než potřebuji. Třeba o padesát. A mně je líto všeho, co jsem nedělala. Nejvíc cvičení. Protože jsem byla zvyklá makat. Dřív. Když jsem měla 90-60-90 (nebo tak ňák) a z prsou mi samovolně neteklo mléko," postěžovala si.

Ale pro Kohoutovou to není tak černé. Od příštího týdne chce hodně změnit, především pak to, že si na sebe udělá více času. "Takže jinak. Od příštího týdne si do diáře zapisuji bruslení, plavání a jógu. A kafe sama se sebou a hodiny čumění. Potřebuji nějaký řád a taky hejbnout kostrou. Doslova. Tak uvidíme, jak se k mým plánům postaví Lolek," dodala na závěr Berenika.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy