Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zpověď Barbory Strýcové: Ve dvaceti jsem byla vdaná a chtěla děti, zkrachovalo to

Zpověď Barbory Strýcové: Ve dvaceti jsem byla vdaná a chtěla děti, zkrachovalo to
Zdroj: profimedia
+ Dalších 11 fotografií
sport
O tenistech si každý myslí, že mají život jako z pohádky. Cestují po celém světě, dělají to, co je baví a navíc vydělávají spoustu milionů. Jenže nic není takové, jak to na první pohled vypadá. To přiznala i přední česká tenistka Barbora Strýcová (34).

Čtyřiatřicetiletá rodačka z Plzně se v současné době měla připravovat na olympijské hry v Tokiu. Ty však o rok odložil koronavirus, a tak Strýcová, stejně jako celý svět, musí čekat, co se bude dít dál.

Zdá se ale, že do sportovního důchodu se ještě nechystá. „Tenis miluji více než kdy předtím. Když ho nemůžu hrát, strašně mi chybí. Postrádám ten adrenalin, vášeň,“ uvedla ve zpovědi pro portál behindtheracquet.com. „Nic se nevyrovná pocitu, když vyhrajete zápas, je to něco neuvěřitelného. I když mám hraní někdy plné zuby, vždycky mi po krátké době začnou kurty

zase chybět," dodala.

Strýcová je aktuálně druhou nejlepší tenistkou světa ve čtyřhře. Dříve dokonce byla i v čele deblového žebříčku a v singlu se dostala na 16. místo. Je úřadující šampionkou Wimbledonu ve čtyřhře, ve sbírce má také olympijský bronz z Ria a pět titulů ve Fed Cupu. Přesto se její kariéra mohla ubírat úplně jiným směrem.

Tenis, nebo krasobruslení?

Když jí bylo dvanáct let, tak se rozhodovala, jestli bude hrát tenis, nebo se vydá na dráhu krasobruslařky. „Vyhrál tenis. A hlavně šlo o to, že to byla má volba, ne mých rodičů. Tenis však není krásnou pohádkou, kterou si užíváte. Řada lidí si myslí, že trávíte čas na krásných místech v luxusních hotelích, ale tak to není," prohlásila Strýcová.

Úspěšná tenistka se ve své zpovědi podělila i o další – mimotenisové – zkušenosti. Zmínila i své manželství s německým tenisovým koučem Jakubem Hermou-Záhlavou, kterého si vzala, když jí bylo dvacet let. „Byla jsem bláznivě zamilovaná. Znali jsme se teprve tři měsíce a hned byla svatba. Vydrželi jsme spolu osm let,“ vzpomíná tenistka.

Už jsem toho měla dost

Tehdy dokonce přemýšlela o tom, že by svou nadějně rozehranou tenisovou kariéru ukončila. „Oba jsme byli velmi mladí, ale opravdu jsme se měli rádi. V té době bych klidně dala přednost tomu, abych měla děti, než neustále cestovat po světě a pořád hrát,“ uvedla Strýcová. „Chtěla jsem ukončit kariéru, už jsem toho měla dost. Každý týden jiný hotel, jiná postel, bylo to těžké," dodala hráčka, která byla v roce 2012 pozitivně testována na nepovolený stimulant sibutramin , který jí byl detekován v moči. Strýcová však jeho vědomé užití popřela.

Bývalá partnerka hudebníka Davida Krause taky přiznala, že ji hodně inspiruje její otec. Ten měl krátce předtím, než se Bára narodila, vážnou nehodu. „Pracoval v dolech a zasypalo ho to,“ řekla Strýcová. Doktoři mu řekli, že už nikdy nebude chodit, on se ale nenechal zastrašit a dokonce začal jezdit na snowboardu. „Nikdy se nevzdával a to motivovalo i mě v celém mém životě,“ uvedla tenistka.

Na prvním místě je štěstí

Strýcová je několik posledních let na vrcholu, její kariéra se však vždy nevyvíjela tak, jak si představovala. „Jako juniorka jsem byla zvyklá vítězit a najednou to přestalo. Začala jsem o sobě pochybovat, nevěřila jsem si. A jakmile o sobě pochybujete, je to začátek konce,“ připomněla těžké období. To ale dokázala překonat a vydrápala se zase nahoru. „Teď naštěstí hraji svůj nejlepší tenis, což se ukazuje na mých výsledcích,“ říká spokojeně.

Strýcová však ví, že tenisové úspěchy nejsou vším. „Trvalo nějakou dobu, než jsem zjistila, jak málo výsledky znamenají a že na prvním místě by mělo být štěstí,“ uvedla tenistka, která říká, že tenisový svět je podle ní falešný. „Mladší hráči si totiž myslí, že jim všechno přijde snadno a rychle, ale mně trvalo roky, než jsem se dostala tam, kde dneska jsem. Musela jsem najít svou vlastní cestu a už si vybírám pouze turnaje, kde jsem ráda, že na nich můžu být,“

uzavřela.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy