Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Zpověď autora detektivky Vodník: Jak jsem přeřízl miminko na cirkulárce

Zdroj: Pavel Hrdlička, Wikipedia, Česká televize
+ Dalších 7 fotografií
Vodník
Nejbrutálnější vražda nemluvněte v českých seriálových dějinách. Zrodila se v hlavě spisovatele Michala Sýkory (47), jehož román detektivce Vodník poloužil jako předloha. V neděli Česká televize vysílá třetí a poslední díl. A tvůrce prozradil, jak na takovou zápletku přišel!

Detektivní seriál Vodník vyvolává u diváků nadšené ohlasy. Vznikl podle knížky Ještě není konec spisovatele Michala Sýkory (47). Ten před vysíláním třetího a posledního dílu prozradil, jak ho napadla vražda dítěte na cirkulárce!

„Námět vzešel ze vzpomínky, kdy jsme si jako děti četli Erbenovu Kytici a Vodníka a nesmírně jsme se u toho báli. Báli jsme se, že se to, co čteme, zhmotní v realitu. To byl základ zápletky románu – použít Erbenova Vodníka a na něm vystavět detektivní příběh," popsal Sýkora pro server Blesk.cz.

Autor populární detektivky dlouho přemýšlel, jak přijít se šokujícím, ale ne nechutným příběhem. „Věděl jsem moc dobře, že se s daným nápadem pohybuji na hraně, ale šokující zločiny vzbuzují zájem čtenářů. Navíc jsem čtenáře ušetřil extrémně naturistických detailů a mrtvé dítě jsem popsal prostřednictvím citátu K. J. Erbena, kdy jsem použil původní verše: Dvě věci tu v krvi leží, mráz po těle hrůzou běží. Dětská hlava bez tělíčka a tělíčko bez hlavy," vysvětlil.

Sýkora ale nehce, aby bylo jeho dílo vnímáno jako návod, jak vraždit malé děti, přestože to tak může vyznít. „Hledal jsem způsob, který by byl dobře proveditelný a účinný a byl by jak z Erbena, tak jsem v příběhu použil cirkulárku, která bývala součástí výbavy domu na okraji města,“ uzavřel Sýkora, jemuž teď prodeje jeho knížek jistě raketově vystřelí.

Související články

Další články