„Vždycky jsem se srovnávala s ostatními lidmi a vždycky jsem měla pocit, že všichni vypadají lépe než já a že nejsem proto dost dobrá,“ svěřila Britka Kerry Hooton deníku DailyMail.

„Když jsem dospívala, začalo se tohle srovnávání soustředit především na tělo. Nesrovnávala jsem se s celebritami, ale i s obyčejnými lidmi. A o to víc mě štvalo, že nevypadám jako ony,“ říká štíhlá brunetka, která postupně od časopisů přešla na sociální sítě, kde celé dny sledovala postavy žen, které se fotí v posilovnách, a srovnávala se s nimi. Věřila, že čím víc „lajků“ má ta či jiná hubená dívka, tím ji lidé více berou a uznávají.

"Prohlížela jsem si ty fotky celé hodiny a doufala, že jednou budu jednou z těch holek, jejichž dokonalou postavu lidé obdivují a komentují. Jenže pak jsem se na sebe podívala do zrcadla a bylo mi strašně. Nemyslela jsem na nic jiného, než že musím vypadat lépe pokračuje Kerry.

Tady byl prvopočátek toho, proč Kerry začala drasticky hubnout. Přestala jíst, omezila se pouze na 200 kalorií za den, což odpovídá zhruba půlce čokoládové tyčinky, a začala cvičit. Svoje tělo mučila třikrát denně doma i v posilovně. Cvičila často potají, aby jí nikdo nemohl zabránit v tom, dát si pořádně do těla.

Za krátkou dobu se jí podařilo zhubnout dvaadvacet kilo, respektive vyhladovět svoje tělo. Z původních 56 kil se dostala na neuvěřitelně nezdravých 34 kilo. Jenže pak se stalo něco s jejím zdravím. Cítila se unavená, omdlévala, neměla už ani sílu vstát z postele.

Když už nemohla dojít ani do práce, zašla k lékaři, který se zhrozil a Kerry donutil vyklopit, co sama se sebou udělala. Nakonec se rozhodla podstoupit léčení. Pod dozorem lékařů několik měsíců jedla, až se jí nakonec podařilo zase přibrat. Dneska váží něco málo přes padesát kilo, stále cvičí, ale už ví, že nic se nemá přehánět. Má před sebou ale ještě velký kus cesty, protože anorexie se podepsala především na její psychice.