Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zpověď Anny Kellnerové o tátovi, který měl 382 miliard: Kapesné bylo jen pár korun

Zpověď Anny Kellnerové o tátovi, který měl 382 miliard: Kapesné bylo jen pár korun
Zdroj: PPF / profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
VÝCHOVA
Zatímco v řadě domácností rodiče vůbec s dětmi neřeší finanční gramotnost a celkové hospodaření s penězi, u Petra Kellnera a jeho ženy Renáty tomu bylo vždy jinak. Vždyť nedávno zesnulý podnikatel (†56) vychovával budoucí dědice multimiliardového impéria. Přesto se měli jak v pohádce.

Kapesné menší než jiné děti

„Měli jsme to malinko přísnější než naši spolužáci,“ přiznala před třemi lety Anna Kellnerová Radiožurnálu, že se odmala učila finanční zodpovědnosti.

Spolužáci prý měli podstatně větší kapesné. „Ano. Už od dvanácti let, když jsme měli těch pár korun v kapse, jsme si je vždycky šetřili na vánoční dárky,“ prozradila něco ze soukromí úspěšná jezdkyně.

Petr Kellner nerozdával peníze, ale lásku

To se nejbohatší rodině v Česku dá přičíst k dobru. Nejsnazší a přitom nejhorší řešení by asi bylo děti zahrnout penězi, naučit je rozhazovat a nevěnovat jim čas a lásku. Naštěstí Petru Kellnerovi peníze nikdy nezatemnily mozek a svým ratolestem raději věnoval péči jako každý milující táta.

Když byli jeho potomci malí, jezdil s nimi pod indiánská týpí. „Děti to milují a já si tím připomínám dobu, kdy jsem vyrůstal, a chci jim to ukázat… Začal jsem dětem číst pohádky, naučil se lépe hospodařit s časem a dostal jsem se do stavu, kdy s nimi společně večeřím,“ svěřil se Hospodářským novinám v jednom z mála rozhovorů v roce 2007.

Anna Kellnerová tátu obdivuje

„Mám prostě tátu a mámu, kteří z ničeho vybudovali něco neuvěřitelného, a já jsem na ně pyšná. K tomu měli čtyři děti, skvěle nás vychovali, milují nás a dali nám to nejlepší. Byli na nás tvrdí, když bylo potřeba, a taky nás zahrnovali láskou,“ vyznala se z obdivu ke svým rodičům Anna.

„To, že nemusím řešit naši finanční situaci a rodiče mě mohou podpořit, je samozřejmě obrovský benefit a moc si toho vážím, ale současně žiju každodenní normální život, snažím se co nejlépe zvládat koně, univerzitu a vedení domácnosti, a zároveň chci trávit čas s partnerem a rodinou,“ dodala Kellnerová před časem v již zmiňovaném rádiu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy