Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Zpěvák Tomáš Klus se nechal zavřít do klece na tři hodiny: Bojuje proti klecovému chovu slepic

Zpěvák Tomáš Klus se nechal zavřít do klece na tři hodiny: Bojuje proti klecovému chovu slepic
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Klecový chov slepic
V nejbližších týdnech se v Poslanecké sněmovně bude hlasovat o zákazu klecových chovů slepic. Na podporu zákazu se rozjela kampaň Měsíc v kleci, kdy se lidé nechávají zavřít do klece se sochami slepic v nadživotní velikosti. Do kampaně se zapojil i zpěvák Tomáš Klus (34), který se do klece zavřít na celé tři hodiny.

Na Malostranském náměstí v Praze, tedy téměř pod okny poslanců, skupina Obránci zvířat nechala postavit klec, ve které není možnost velkého pohybu a navíc je uvnitř 19 soch slepic v nadživotní velikosti. Klec tam stojí z prostého důvodu. V následujících týdnech má totiž Poslanecká sněmovna hlasovat o zákazu klecových chovů slepic a zavírání lidí do klece má přesvědčit poslance, aby pro ukončení klecového chovu slepic zvedli ruku.

Přidali se i slavní

K uzavření do klece se dobrovolně přihlásily zhruba tři stovky dobrovolníků, mezi nimiž je třeba i Tereza Těžká nebo Tomáš Klus Oblíbený zpěvák Tomáš Klus se do klece nechal zavřít v pondělí na celé tři hodiny. Vidět ho v kleci byla možnost v čase od 14 do 17 hodin a redakce eXtra.cz byla u toho. Na snímky Kluse v kleci se můžete podívat ve fotogalerii.

Klus se rozhodl do kampaně Měsíc v kleci zapojit kvůli apelu na poslance, aby schválili návrh, který by úplně zakázal klecový chov slepic. "Jak můžeme snášet slepice v klecích!? Chceme-li, aby nesly, nemůžeme hledět jen na to, co to nese nám. Takové chování v chovech je nelidské a člověk takto smýšlející sám patří do klece. Proto se tam taky nechám zavřít. Kurnik šopa. Do všech stran to klovu, konec klecovému chovu!" pronesl Klus.

Do klece, která má symbolizovat utrpení slepic, jež jsou v ní nuceny trávit celý svůj život, se nechala zavřít i herečka Tereza Těžká, která se proslavila dokumentárním snímkem Víta Klusáka V síti. "Už po dvou hodinách mi bylo nepříjemně. Chtěla jsem se protáhnout, ale nešlo to. Chtěla jsem najít polohu, ve které bych se cítila pohodlně. Nešlo to. Všude samé dráty... Po chvíli jsem to přestala zkoušet. Rezignovala jsem a řekla si, že to musím vydržet, protože jsem uvnitř zavřená jen na pár hodin. Ale čas jakoby se zastavil. Cítila jsem naprostou beznaděj," popisovala Těžká čtvrteční zážitek z klece.

Klece jsou podle organizátorů ze spolku OBRAZ zastaralou a krutou praktikou, která v moderní době nemá opodstatnění. Co si o klecovém chovu myslíte vy? Také by se podle vás měly klece zakázat? Dejte nám vědět do komentářů.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy