Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zpěvák Ronald Bell zemřel ve věku 68 let: Jeho píseň zazněla v Pulp Fiction

Zpěvák Ronald Bell zemřel ve věku 68 let: Jeho píseň zazněla v Pulp Fiction
Zdroj: Profimedia
úmrtí
Zakládající člen skupiny Kool & the Gang Ronald Bell zemřel ve věku 68 let z neznámé příčiny. Zpěvák se proslavil zejména písní Celebration. Jedna z jeho skladeb zazněla v proslulém filmu Pulp Fiction nebo Horečka sobotní noci.

Ronald Bell zemřel 9. září ve svém domě na Amerických Panenských ostrovech. Příčina smrti nebyla uvedena. Zpěvák a saxofonista společně se svým bratrem Robertem Koolem Bellem založil kapelu Kool & the Gang. Ta se stala jednou z nejpopulárnějších v období 70. a 80. let především díky hitům Celebration, Ladies 'Night a Get Down On It.

Hlavní průlom v jejich kariéře přišel v okamžiku, kdy se píseň Funky Stuff z alba Wild and Peaceful dostala do žebříčku top čtyřiceti nejpopulárnějších písní v USA. Skladby Jungle Boogie a Hollywood Swinging se pak dostaly do top desítky.

Mimo jiné se píseň Jungle Boogie objevila i v legendárním filmu Pulp Fiction od režiséra Quentina Tarantina Další píseň si mohou lidé pamatovat například z filmu Horečka sobotní noci. V roce 1979 obdrželi cenu Grammy za album roku. Kapela dokonce v roce 2015 získala hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a o tři roky později byla uvedena do Síně slávy skladatelů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy