Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zpěvák Michael Foret si díky zrušeným koncertům užívá čas se svými dětmi. A složil pro ně ukolébavku!

Zpěvák Michael Foret si díky zrušeným koncertům užívá čas se svými dětmi. A složil pro ně ukolébavku!
Zdroj: Archiv Michaela Foreta
Rozhovor
Zpěvák Michael Foret v nucené pauze rozhodně nezahálí – užívá si čas strávený společně s rodinou, pro svůj projekt MikAel nahrává nové písničky a od značky Pampers přijal výzvu složit ukolébavku! Jak se povedla, se můžete přesvědčit na YouTube. A při poslouchání si přečíst následující rozhovor.

Michaeli, čemu se právě věnujete?

Své rodině a své práci. Koncertovat s kapelou sice zatím nemůžu, a to mi chybí moc. Za to ale chodím do vedlejší ulice ke svému producentovi do studia, kde píšeme novou muziku a natáčíme desku pro můj projekt MikAel. Možná to bude znít divně, ale koronavirus nám hraje do karet. Tím ho v žádném případě nechci zprochybňovat a snížovat závažnost celosvětové pandemie. Jen mám pocit, že mám více času na rodinu a naše dvě skvělé děti, na které můžu koukat každý den a sledovat jak rostou. Dělat s nimi blbosti a být hlavně tátou. Doba před tím byla až příliš hektická. A taky se snažím hodně cvičit a zdokonalovat v některých věcech - například v angličtině.

Jak si užíváte zimu se svojí rodinou?

Snažíme se existovat teď a ne až. Máme kousek od Prahy nový dům, a když je hezky, jsme pořád jen venku na zahradě. Mám tolikrát pocit, že ani nejsme se ženou dospělí. Například minulý týden, když napadl sníh. V tu chvíli lítaly okolo domu, koulovaly se a stavěly sněhuláky, čtyři děti. A pečeme! Já peču každý druhý den chléb z vlastního kvásku a moje žena každý víkend koláče, buchty nebo vánočky. Nechci, aby to vyznělo příliš romanticky a sladce, ale užíváme si život na maximum.

Nazpíval jste ukolébavku pro předčasně narozené děti. Vaše děti se také narodily dříve?

Máme obě děti naštěstí v termínu. Lianka byla sice s drobnými komplikacemi, ale vše dopadlo dobře. Jsem rád, že jsem byl k této spolupráci osloven. Snad moje nová píseň pomůže a především udělá radost těm, kteří to potřebují. A třeba jen na chvíli připoutá pozornost k něčemu, co je neméně důležité a přitom třeba opomíjené. Ukolébavku si můžete pustit po kliknutí ZDE

Jak Vaše děti uspáváte?

Obě mají s usínáním a spánkem docela problémy. Takže vlastně už pořádně nespíme téměř pět let. Máme se ženou v tomto rozdělené role. Já čtu pohádky, zpívám a dělám něco jako „divadelní představení“ a Eliška to pak musí zklidňovat a douspávat.

Zpíváte jim často?

Zpíváme si tak nějak všichni a pořád. Když vaříme, uklízíme... Timík s Liankou se často přidávají, a tak to u nás občas zní jako ve výběhu paviánů.

V ukolébavce si zazpívala i Vaše dcerka – pozorujete u ní nějaký pěvecký talent? Chtěla by být zpěvačkou?

Je teď ve věku, kdy chce být každý den něčím jiným. Ale muziku začíná vnímat poměrně intenzivně a pozorně. Na Vánoce dostala svůj první opravdickej mikrofon s reprákem a opravdickou růžovou elektrickou kytaru. A zhruba před rokem se zamilovala do Michaela Jacksona, kterého teď doplňuje o Queen, Philla Collinse a AC/DC. A když zrovna necvičím a nezpívám svoje písničky, jedou u nás koncerty a desky těchto legend. Jsem rád, že má zatím dobrý vkus a hlavně, že to jede přes srdce. Uvidíme, kam ji vítr zavane.

Aktuálně - podpora předčasně narozeným dětem

Michael se teď v únoru zapojil do společného projektu značky Pampers a organizace Nedoklubko, kteří už více než 3 roky společně dodávají plenky do 12 perinatologických center pro předčasně narozené děti po celé České republice, aby předčasňátka měla nejen plenky v odpovídající velikosti, ale hlavně pohodlí pro spánek tolik potřebný pro jejich další vývoj a mohla jít brzy domů a začít objevovat svět jako silní kluci a velké holky. Stejně tomu bude i letos, kdy koupí produktů Pampers na Alza.cz od 1.2. do 28.2. budou zákazníci přispívat na Pampers Preemies pro miminka do dlaně. Každé zakoupené balení plenek nebo ubrousků Pampers bude představovat jednu věnovanou miniaturní plenku pro klidné a nerušené sny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy